Gdynia. Szantażowała mężczyznę nagimi zdjęciami. Sprawą zajęła się policja

Gdynia. Szantażowała mężczyznę nagimi zdjęciami. Sprawą zajęła się policja

Gdynia. Szantażowała mężczyznę nagimi zdjęciami. Sprawą zajęła się policja
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
01.08.2019 09:45, aktualizacja: 01.08.2019 13:11

Policjanci zatrzymali w Gdyni 23-letnią kobietę, która szantażem chciała wymusić kilka tysięcy złotych od poznanego na portalu randkowym mężczyzny. Narzędziem szantażu były nagie zdjęcia.

Sprawa miała swój początek w połowie lipca. Właśnie wtedy do policjantów z komisariatu w Gdańsku Wrzeszczu zgłosił się mężczyzna, który opowiedział o tym, że jest szantażowany. Szantażystką miała być kobieta poznana niedawno na portalu randkowym.

Randka zakończona szantażem

Po ich spotkaniu, kobieta skontaktowała się z poznanym mężczyzną i zagroziła, ze jeśli nie otrzyma od niego kilku tysięcy złotych to wyślę jego nagie zdjęcia do członków jego rodziny. Ofiara zdecydowała się zapłacić, ale na tym problemy się nie zakończyły. Szantażystka jakiś czas później zażądała kolejnej kwoty.

Pomyślny finał

Wtedy mężczyzna zdecydował się pójść ze sprawą na policję, która rozpoczęła dochodzenie. Funkcjonariusze zweryfikowali wszystkie informacje związane z okolicznościami zgłoszenia oraz połączenia telefoniczne i korespondencję pomiędzy niedoszłą parą. Udało im się ustalić dane osobowe kobiety i zatrzymać ją.
O ujęciu szantażystki poinformował w środę oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. szt. Mariusz Chrzanowski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)