Garmin Vivofit - elektroniczna opaska, która zadba o twoją kondycję

Garmin Vivofit - elektroniczna opaska, która zadba o twoją kondycję19.03.2014 15:42
Garmin Vivofit - elektroniczna opaska, która zadba o twoją kondycję
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Garmin debiutuje na polskim rynku z pierwszą w swojej ofercie opaską fitness. To rozwiązanie dla osób, które chcą stopniowo poprawić swoją kondycję i zacząć prowadzić bardziej aktywny tryb życia.

Garmin debiutuje na polskim rynku z pierwszą w swojej ofercie opaską fitness.

Urządzenia Garmin z segmentu fitness skierowane były dotychczas do osób aktywnych, uprawiających sport amatorsko bądź profesjonalnie (bieganie, pływanie, jazda na rowerze, triathlon, golf). Vivofit to pierwszy produkt w ofercie producenta skierowany do laików, amatorów, którzy zaczynają myśleć o podjęciu aktywności fizycznej. To urządzenie przeznaczone dla osób zapracowanych, spędzających długie godziny przed komputerem czy telewizorem, lub po prostu zapominających, że zdrowie zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Opaska Garmin Vivofit została zaprojektowana z myślą o codziennym zachęcaniu do ruchu, aż do momentu w którym aktywność stanie się nawykiem.

Urządzenie monitoruje aktywność użytkownika przez 2. godziny na dobę. Codziennie wyświetla dostosowany do trybu życia cel oraz informuje o postępach w jego osiągnięciu. Liczy każdy krok, liczbę spalonych w ciągu dnia kalorii, całkowity, przebyty danego dnia dystans. Vivofit wyświetla również datę i godzinę, spełniając funkcję zegarka. Opaska jest wodoodporna (do 50m), więc można wejść z nią pod prysznic, czy wskoczyć do basenu. Wymienna bateria pozwala na rok ciągłego używania bez konieczności dodatkowego zasilania.

Cele dostosowane do poziomu aktywności

Zakładając opaskę Vivofit po raz pierwszy, użytkownik, oprócz parametrów takich jak wiek, waga, wzrost, deklaruje również poziom swojej sprawności. W zależności od wprowadzonych wartości opaska każdego dnia proponuje dostosowany do indywidualnych możliwości cel - np. 700. kroków. Za każdym razem gdy użytkownik idzie lub biegnie, urządzenie odlicza kroki pozostałe do osiągnięcia celu. Ekran obsługiwany jest za pomocą jednego przycisku, który umożliwia dostęp do poszczególnych wskazań, takich jak: łączna ilość kroków, liczba spalonych kalorii, cel dzienny, godzina, data, dzienny dystans. Opaska informuje również o przekroczeniu zaplanowanego na dany dzień celu, co pozwala na bieżąco monitorować postępy. W zależności od stopnia realizacji celu, Vivofit planuje cele na kolejne dni dostosowując je do możliwości i trybu życia użytkownika. Istnieje również możliwość ręcznego ustawienia celu na każdy dzień.

Aktywność w dzień, odpoczynek nocą

Podświetlany na czerwono wskaźnik aktywności reaguje na bieżąco na działania użytkownika ostrzegając o zbyt długim okresie bezczynności. Po każdej biernie spędzonej godzinie (np. siedzenie przed komputerem, leżenie na kanapie), pojawiający się na ekranie czerwony pasek wskaźnika przypomina, że przyszedł czas na ruch. Dodatkowe segmenty wskaźnika podświetlają się po każdych kolejnych 1. minutach bezczynności. Aby zresetować odczyt wskaźnika wystarczy kilkuminutowy spacer. Wbudowany akcelerometr zlicza nasze kroki aż do stopniowego zaniknięcia czerwonego wskaźnika.

Udając się na spoczynek, za pomocą jednego dotknięcia można uruchomić tryb Sleep, w którym Vivofit zarejestruje informacje o łącznej ilości przespanych godzin, fazach ruchu i spokojnego snu.

Wygodna analiza i monitorowanie postępów

Dane rejestrowane przez Vivofit można bezprzewodowo przesyłać do kompatybilnego smartfona lub do komputera PC za pośrednictwem ANT+. Kiedy znajdziemy się w zasięgu komputera lub smartfona, wystarczy aktywować ekran synchronizacji, aby dane automatycznie zostały przesłane na konto w serwisie Garmin Connect.

Garmin Connect umożliwia archiwizowanie danych rejestrowanych przez opaskę oraz przeglądanie ich na ekranie komputera w formie infografik i wykresów, co ułatwia ich analizę i monitorowanie postępów w czasie.

Cena: 50. zł lub 630 zł (w wersji z czujnikiem tętna).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)