Ford chce umieszczać drony w bagażnikach. Nowy patent amerykańskiej firmy

Ford chce umieszczać drony w bagażnikach. Nowy patent amerykańskiej firmy
Źródło zdjęć: © pdfaiw.uspto.gov

16.10.2019 12:31, aktual.: 16.10.2019 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańskie biuro patentowe opublikowało wniosek złożony przez Forda. Wynika z niego, że amerykański producent samochodów opracowuje system, dzięki któremu kierowcy mogliby wypuszczać z bagażnika drona sterowanego z wnętrza samochodu.

W nowej koncepcji Forda kierowcy będą sterować dronem z poziomu komputera pokładowego. Dron nie ma pełnić roli "towarzysza podróży", który będzie cały czas podążał za samochodem, ma być za to użyteczną funkcją w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń.

Dron na pomoc

Jeśli auto ulegnie wypadkowi lub zabraknie w nim paliwa, dron może między innymi zawisnąć nad pojazdem i oświetlić go swoim reflektorem tak by stał się on bardziej widoczny dla zbliżających się do niego innych pojazdów. Mógłby także wykonywać nagrania tego, co dzieje się z pojazdem i wysyłać je na telefon kierowcy, jeśli byłby on zmuszony do opuszczenia auta.

Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że bardzo duża część wynalazków nigdy nie wychodzi poza etap patentowy. Czas pokaże, czy drony trafią kiedyś do któregoś z pojazdów Forda.

Źródło: Futurism.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)