Trwa ładowanie...
dwinxqa

Firefox: koniec ze wsparciem dla Windows XP i Windows Vista

Firerox już nie będzie wspierał starszych systemów Microsoftu: Windows XP i Windows Vista. To oznacza jedno: korzystanie z przeglądarki staje się bardzo ryzykowne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Windows XP musi odejść
Windows XP musi odejść (flickr.com, Fot: Takashi Kiso)
dwinxqa

Firefox w wersji 52.9.0esr jest ostatnią aktualizacją wydaną na systemy Windows XP i Windows Vista - poinformowała Mozilla. To oznacza, że przeglądarka nie będzie dostawać więcej aktualizacji związanych z bezpieczeństwem. Tym samym stanie się podatna na ataki cyberprzestępców, którzy będą mogli wykorzystać ewentualne luki do ataków.

Rozwiązanie? Zmienić system operacyjny Microsoftu na nowszy lub przesiąść się na Linuksa. Inne przeglądarki nie będą alternatywą, ponieważ ich producenci już wcześniej zakończyli wsparcie. Mozilla przypomina, że Firefox był jedną z ostatnich przeglądarek oferujących jakiekolwiek wsparcie dla systemów Windows XP i Vista.

Sam Microsoft zakończył wsparcie dla Windows XP w 2014, a wsparcie dla Visty w 2017. Już od dawna było wiadome, że korzystanie szczególnie z tego pierwszego systemu wiąże się z pewnym ryzykiem. Mimo to XP wciąż trzyma się nieźle i zainstalowany jest na około 5 proc. maszyn - wynika z danych NetMarketShare. Kultowy system operacyjny Microsoftu znaleźć można było nawet na oddanym w 2017 roku brytyjskim lotniskowcu, kosztującym 3 mld funtów.

dwinxqa

Podziel się opinią

Share

dwinxqa

dwinxqa
Więcej tematów