Firefox 3.6 - pierwsze szczegóły

Firefox 3.6 - pierwsze szczegóły

Firefox 3.6 - pierwsze szczegóły
31.07.2009 14:40, aktualizacja: 31.07.2009 15:06

Firefox 3.6 ma być wprawdzie gotowy dopiero w pierwszej połowie roku 2010, ale już teraz znane są detale, które stanowią przedmiot publicznej dyskusji twórców przeglądarki. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Firefox 3.6 for developers. Wśród propozycji jest m.in. automatyczne wyłączanie paska menu, co by się zgadzało z niedawno opublikowanymi szkicami późniejszych wersji Firefoksa, w których również widać tendencję do bardziej oszczędnych interfejsów użytkownika.

Poza tym Firefox dzięki przyszłej wersji 1.9.2 silnika renderującego Gecko może odtwarzać dźwięki, które byłyby powiązane z występowaniem określonych zdarzeń –. odbywa się to przy użyciu metody playEventSound() w nsISound. A z kolei API Geolocation może w przyszłości poza długościami i szerokościami geograficznymi podawać także nazwy lokalizacji zrozumiałe dla ludzi.

Jak to już się przyjęło, prace nad Firefoksem odbywają się pod nazwą kodową i tym razem jest to Namoroka – to nazwa parku narodowego na Madagaskarze. W tej chwili nie wiadomo jeszcze, czy następna wersja będzie się rzeczywiście będzie oznaczona numerem 3.6, albowiem wśród członków społeczności Mozilli popularność zyskuje także alternatywna propozycja Firefox.next.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)