Password Manager XP 2.3.491 - sejf dla twoich haseł

Password Manager XP 2.3.491 - sejf dla twoich haseł
Źródło zdjęć: © IDG.pl

05.03.2010 10:00, aktual.: 05.03.2010 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hasła do poczty, serwisów społecznościowych, PIN-y kart kredytowych i telefonów komórkowych - bardzo łatwo zgubić się w ich gąszczu i zapomnieć istotne dane. Aby tego uniknąć warto skorzystać z menadżera haseł, na przykład programu Password Manager XP.

Password Manager XP jest narzędziem przeznaczonym do ochrony haseł, których używasz podczas pracy z komputerem. Program pozwala usystematyzować wszystkie dane, zgromadzić je w jednym miejscu i zabezpieczyć przed nieuprawnionym dostępem za pomocą pojedynczego hasła. Aplikacja potrafi przechować loginy i hasła do serwisów internetowych, PIN-y kart kredytowych czy klucze dostępu do poczty internetowej. Oprócz tego za pomocą Password Managera XP można zabezpieczyć różne dokumenty, notatki, numery seryjne programów i wiele innych informacji.

Obraz
© Password Manager XP 2.3.49. (fot. IDG.pl)

Dane przechowywane są na dysku w specjalnie przygotowanych bazach. Każda baza zabezpieczona jest hasłem i zaszyfrowana jednocześnie kilkoma różnymi algorytmami (np Blowfish, 3DES czy Rijnadael). Można też definiować różne poziomy uprawnień użytkowników do baz programu. Pliki tymczasowe aplikacji nie są przechowywane na dysku w postaci niezaszyfrowanej, a pamięć jest oczyszczana po jej zamknięciu. Jeżeli zostawisz na ekranie otwarte okno programu po pewnym czasie zostanie ono automatycznie zamknięte. Mechanizmy te zapewniają bardzo duży poziom bezpieczeństwa danych przechowywanym w bazach.

Strukturę baz łatwo podzielić na tematyczne katalogi, w których umieszcza się rekordy. Aby dane były czytelne, katalogi i wpisy mogą być opatrywane różnymi ikonami. Każda zmiana w bazie zapisywana jest w specjalnym logu. Z jednej bazy może przez sieć korzystać kilka instalacji Password Managera.

Specjalny kreator dołączony do menadżera pozwala zainstalować przenośną wersję programu na dysku USB. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie ważne dane i hasła możesz mieć zawsze przy sobie i używać ich na różnych komputerach.

Polska wersja Password Managera XP wymaga zmian w konfiguracji. Domyślne ustawienia programu powodują bowiem konflikt z polskimi znakami. Próba użycia polskiej litery w dowolnym edytorze powoduje wywołanie na ekran okna menadżera haseł.

Aplikacja integruje się z Internet Explorerem i Firefoksem. Pozwala to wykorzystać dane z bazy Password Manager do uzupełniania pól formularzy na stronach internetowych czy generowania haseł. Wszystko za pomocą kilku kliknięć myszą.

Tłumaczenie na nasz język także nie jest pełne. Wersja testowa aplikacji działa 3. dni. Ma też ograniczenia funkcjonalne. Można w niej stworzyć jedynie dwie bazy, każdą maksymalnie z dziesięcioma rekordami. Pełna wersja kosztuje 30 dolarów.
Informacje: www.cp-lab.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)