Facebook nie działa. "Przekroczono limit czasu połączenia" - wiemy, jak naprawić problem

Facebook nie działa. "Przekroczono limit czasu połączenia" - wiemy, jak naprawić problem
Źródło zdjęć: © Downdetector
Arkadiusz Stando

11.03.2020 16:44, aktual.: 11.03.2020 17:08

Facebook nie działa. W środę 11.03.2020 doszło do awarii największego portalu społecznościowego. Jak pokazuje mapa zgłaszanych problemów, jedynie użytkownicy z Polski mają problem z dostępem do witryny. Wersja mobilna strony działa bez problemów.

Od około godziny 12 użytkownicy z Polski zgłaszają problemy z logowaniem się, a nawet dostępem do strony Facebooka. "Przekroczono limit czasu połączenia serwer www.facebook.com zbyt długo nie odpowiada" - taką informację mogą otrzymać internauci próbujący dostać się na portal społecznościowy.

Problem dotyczy jednak tylko Facebooka w wersji desktopowej, czyli dla urządzeń z systemem Windows, Mac czy Linux. Nie ma problemów z działaniem aplikacji dla iOS czy Android. Jeśli pilnie potrzebujesz zalogować się do Facebooka, skorzystaj z wersji mobilnej.

Facebook nie działa - jak rozwiązać problem z połączeniem? Mamy sposób - pomaga zmiana DNS

Nie wiadomo, jakie są przyczyny awarii, ani kiedy zostanie naprawiona. Awaria została zauważona jedynie w Polsce, a więc prawdopodobnie wykorzystanie VPN i podłączenie się do zagranicznej sieci może pomóc.

Rozwiązaniem problemu połączenia z Facebookiem jest zmiana serwerów DNS. Aby to zrobić w systemie Windows 10, wyszukaj w pasku start "Ustawienia sieci Ethernet", a następnie wybierz "zmień opcje karty". Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na swoje połączenie sieciowe i kliknij "Właściwości". Na liście znajdź "Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4), zaznacz a następnie kliknij znów "Właściwości". W nowo otwartym oknie zaznacz pole wyboru "Użyj następujących serwerów DNS:" a następnie wprowadź adres 1.1.1.1 oraz alternatywny 1.0.0.1 - następnie kliknij ok. Teraz bez problemu połączysz się z Facebookiem.

Obraz
© WP.PL

Awaria Facebooka w Polsce - użytkownicy zgłaszają problemy już od południa

Obraz
© Downdetector

Pozostałe usługi Facebooka, takie jak Messenger, Instagram czy WhatsApp działają bez zarzutu. Użytkownicy nie zgłaszają żadnych problemów z logowaniem ani dostępem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)