Trwa ładowanie...
d2y06sp

Elon Musk wysłał w kosmos mały browar i empatycznego robota

SpaceX Dragon jest w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Elon Musk umieścił na jego pokładzie muskularne myszy, robota odczytującego ludzkie emocje, mały browar oraz świąteczne prezenty dla astronautów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Start rakiety Falcon 9
Start rakiety Falcon 9 (NASA TV)
d2y06sp

"Motomyszy" ze stacji kosmicznej

Wysyłanie zwierząt w kosmos nie jest już nowością. O ich zaskakującym zachowaniu pisaliśmy już jakiś czas temu. Tym razem rakieta Falcon 9 wystrzeliła w kosmos osiem gryzoni o masie mięśniowej dwa razy większej niż średnia. Razem z nimi w przestrzeń kosmiczną wysłano 40 "przeciętniaków". Przeprowadzone na nich badania mają w przyszłości pomóc ludziom w utrzymaniu formy podczas długich podróży kosmicznych.

Piwo w kosmosie

Na pokładzie SpaceX Dragon znalazły się ziarna jęczmienia z których powstanie alkoholowy trunek. Trzeci z serii eksperymentów słodowania piwa w kosmosie ma sprawdzić jak brak grawitacji wpływa na kiełkowanie jęczmienia. Budweiser to jedno z najpopularniejszych piw koncernu Anheuser-Busch. Ciekawe czy taki warzony w kosmosie trunek szybciej wprowadza w stan bliski nieważkości?

d2y06sp

Elon Musk ma robota od uczuć

Pozaziemska świąteczna przesyłka zawiera również plastikowego robota wydrukowanego na drukarce 3D. Stworzyli go niemieccy naukowcy. Robot jest wyposażony w sztuczną inteligencję i ma na imię Cimon. To ulepszona wersja prototypu, który poleciał na stację kosmiczną w zeszłym roku. Amerykanie, Rosjanie i Włoch przebywający obecnie na stacji zyskają zatem nowego towarzysza, który podobno ma zdolność rozpoznawania uczuć i okazywania empatii.

Od prawie 20 lat na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pracują i żyją ludzie. W ramach tego międzynarodowego przedsięwzięcia ponad 230 osób z 18 krajów odwiedziło to wyjątkowe laboratorium przeprowadzając w nim ponad 2500 badań naukowych.

d2y06sp

Podziel się opinią

Share
d2y06sp
d2y06sp
Więcej tematów