Elon Musk wyśle internet w kosmos

Elon Musk wyśle internet w kosmos

Elon Musk wyśle internet w kosmos
Źródło zdjęć: © PAP/EPA | Ben MacMahon
Arkadiusz Stando
13.11.2017 15:45

Kosmiczny internet będzie dostarczany na Ziemię przy pomocy tysięcy satelitów już za dwa lata. Dzięki temu w każdym miejscu na naszej planecie będziemy mogli połączyć się z internetem.

Na Ziemii aktualnie dostęp do internetu posiada ponad 3,77 miliarda ludzi. Ale dla Elona Muska to za mało. Dzięki niemu wszyscy będą mogli się połączyć z internetem.

Za dwa lata SpaceX rozpocznie wysyłanie swoich mikro-satelit w kosmos. Aby mogli to zrobić, musieli najpierw otrzymać zgodę od Federalnej Komisji Łączności. W 2019 roku pierwsza część z łącznej liczby 4425 satelitów zostanie wysłana na orbitę ziemską. Proces ich umieszczania według przewidywań ma potrwać do 2024 roku. Będą wysyłane na rakietach Falcon 9.

Według pierwotnych zapowiedzi SpaceX chce, aby internet osiągał prędkość nawet do 1Gb/s. Koszty inwestycji będą ogromne, natomiast internet dla samych użytkowników potanieje.

Wiedzieliście, że ONZ uznało dostęp do internetu jako oficjalne prawo człowieka? Dokument potwierdzający można zobaczyć w pliku .pdf pod tym linkiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)