Elon Musk i firma The Boring Company wybudują tunel pod Chicago

Elon Musk i firma The Boring Company wybudują tunel pod Chicago

Elon Musk i firma The Boring Company wybudują tunel pod Chicago
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Adam Bednarek
15.06.2018 08:53

Zaczęło się od żartu, tymczasem The Boring Company już ma w planach poważne inwestycje. Elon Musk marzył, by zlikwidować korki, a być może uda mu się to w Chicago.

The Boring Company wygrało przetarg na budowę podziemnego tunelu, który połączy lotnisko O'Hare z centrum miasta. Transportem zajmą się autonomiczne pojazdy, mogące pomieścić od 8 do 16 pasażerów. Będą startować co 30 sekund, a cała podróż w jedną stronę ma zająć 12 minut.

Dla porównania, dziś dotarcie z lotniska O'Hare do centrum Chicago zajmuje 40 minut kolejką miejską. Samochodem, przynajmniej według Google Maps, ponad 20 minut.

Ceny? Przejazd ma kosztować 20-25 dolarów. To znacznie więcej niż bilet na kolejkę (5 dol.), ale z drugiej strony mniej niż taksówka. To właśnie na biletach zarabiać będzie Boring Company, które finansuje budowę i wyposażenie tuneli. Elon Musk będzie również zgarniać pieniądze z reklam.

Firma Elona Muska - The Boring Company - jest na ostatniej prostej do ukończenia pierwszego tunelu pod Los Angeles. Już niedługo będzie gotowy do przejazdu. Musk pokazał swoje dzieło na Instagramie. Boring Company rozpoczęło prace nad trasą z Waszyngtonu do Nowego Jorku.

A w międzyczasie prężnie działa m.in. SpaceX, które niedawno pochwaliło się nową rakietą - Falcon 9 Block 5. Szacuje się, że z czasem koszt jej wysłania na orbitę będzie niższy i w przyszłości może spaść o 20, a nawet 40 proc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)