Dzihadyści Państwa Islamskiego znowu atakują w sieci

Dzihadyści Państwa Islamskiego znowu atakują w sieci

Dzihadyści Państwa Islamskiego znowu atakują w sieci
Źródło zdjęć: © PAP-Abaca / Balkis Press
09.04.2015 12:12, aktualizacja: 09.04.2015 12:31

Dżihadyści znowu uderzają we Francję. W nocy ze środy na czwartek hakerzy, podający się za członków tak zwanego Państwa Islamskiego zaatakowali francuską telewizję TV5 Monde oraz powiązane z nią serwisy internetowe.

Efektem ataku było przerwanie programu emitowanego na antenie stacji oraz zablokowanie serwisów internetowych. Dyrektor generalny TV5 Monde, Yves Bigot , oświadczył, że przywracanie stron internetowych do normalnego stanu może nająć nawet kilka dni. Cyberprzestępcy opublikowali na Twitterze i stronie stacji rzekome dane osobowe francuskich żołnierzy zaangażowanych w akcje przeciwko Państwu Islamskiemu. Według agencji AFP, w internecie opublikowano też groźby kierowane do tych żołnierzy i ich rodzin:

"Żołnierze, trzymajcie się z daleka od Państwa Islamskiego! Wykorzystajcie szansę, by ratować swoje rodziny! Cyber-kalifat będzie kontynuował swój cyber-dżihad przeciwko wrogom Państwa Islamskiego"

Tuż po godzinie 6 rano większość serwisów TV5 Monde już działała, a wpisy zostały usunięte. Nie jest to pierwszy akt działalności cyberprzestępców z samozwańczego Państwa Islamskiego:

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)