DSLR-A450 - nowa, uniwersalna lustrzanka Sony

DSLR-A450 - nowa, uniwersalna lustrzanka Sony
Źródło zdjęć: © Sony

05.01.2010 10:31, aktual.: 05.01.2010 10:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy Model lustrzanki firmy Sony - DSLR-A450 odznacza się dużymi możliwościami, a przy tym jest bardzo łatwy w użyciu. Znakomicie nadaje się dla osób, które mają już lustrzankę, ale chcą przenieść swoje zamiłowanie do świetnych zdjęć na wyższy poziom. Dzięki swej wszechstronności, nowy model sprawdza się zarówno przy statycznych zdjęciach portretowych, jak i fotografowaniu dynamicznych akcji sportowych

Sercem lustrzanki A45. jest przetwornik obrazu Exmor typu CMOS, którego efektywna rozdzielczość wynosi w przybliżeniu 14,2 megapiksela. W połączeniu z wydajnym procesorem BIONZ, przetwornik ten odwzorowuje szczegółowe obrazy z bardzo małą ilością szumów. Maksymalna czułość wynosi ISO 12 800, dzięki czemu przy fotografowaniu z ręki, bez lampy błyskowej w ciemnych miejscach, uzyskuje się naturalne, bardzo dobre zdjęcia.

Obraz
© (fot. Sony)

Jasny wizjer optyczny pokrywa 95. kadru i umożliwia wygodne komponowanie ujęcia. Użytkownik może również skorzystać z funkcji ręcznego nastawiania ostrości w trybie podglądu na żywo, pozwalającej na wyświetlenie jasnego podglądu ujęcia w pełnej rozdzielczości i żądanym powiększeniu (7x / 14x) na 2,7-calowym (6,7 cm) ekranie Clear Photo LCD. Funkcja ta doskonale nadaje się do sprawdzania ostrości portretów, martwej natury, makrofotografii i architektury.

Wydajny procesor obrazu BIONZ umożliwia zdjęcia seryjne z szybkością około 5 kl/s (maksymalnie). W trybie z priorytetem szybkości, w którym ustawienia ostrości i ekspozycji są nastawiane i blokowane przed rozpoczęciem serii zdjęć, maksymalna szybkość wzrasta aż do 7 klatek na sekundę (rzeczywista szybkość zależy od warunków fotografowania i karty pamięci).

Twórcze możliwości zwiększa tryb automatyki HDR, pozwalający na połączenie w jednej klatce szczegółów w jasnych światłach i głębokich cieniach. W tym trybie aparat automatycznie wykonuje dwie klatki, które następnie łączy w jeden obraz. W efekcie powstaje fotografia HDR (High Dynamic Range) - bez komputera i specjalnych umiejętności. Cała operacja jest w pełni zautomatyzowana; użytkownik może tylko ręcznie nastawić różnicę ekspozycji między dwiema klatkami (maksymalnie 3 EV, co 0,5 EV).

Obraz
© Aparat Sony DSLR-A450 (fot. Sony)

Wszystkie lustrzanki Sony są wyposażone w stabilizator obrazu SteadyShot INSIDE. Umożliwia on wydłużenie czasu otwarcia migawki nawet o 4 stopnie EV przy korzystaniu z dowolnego spośród 3. obiektywów i dwóch telekonwerterów A, jak również kompatybilnych obiektywów firmy Minolta z mocowaniem A.

Model A45. wyróżnia się największą w całej rodzinie lustrzanek Sony wydajnością akumulatora. Pozwala wykonać bez ładowania do 1050 zdjęć* - czyli znacznie więcej niż na typowym weekendowym wyjeździe.

Dla większej uniwersalności, aparat jest wyposażony w gniazda na karty Memory Stick PRO Duo i SD/SDHC (sprzedawane oddzielnie).

Lustrzankę A45. można podłączyć do telewizora HD, aby oglądać zdjęcia na dużym ekranie. O optymalne wyświetlanie fotografii na kompatybilnym telewizorze BRAVIA troszczy się funkcja PhotoTV HD, a technologia BRAVIA Sync umożliwia sterowanie wyświetlaniem pokazu slajdów i innymi funkcjami wyświetlania przy użyciu pilota od telewizora.

Lustrzanka A45. jest dostarczana z programami Image Data Converter SR, Image Data Lightbox SR i PMB (Picture Motion Browser) do łatwego zarządzania zdjęciami. Można również dokupić do niej szereg wysokiej jakości akcesoriów Sony: lampy błyskowe, torby, akumulatory, ładowarki, odbiornik GPS i inne.

Lustrzankę cyfrową Sony DSLR-A45. będzie można kupić od lutego 2010 r.

  • przy korzystaniu z wizjera optycznego (pomiar według normy Camera & Imaging Products Association)
Obraz
© Specyfikacja techniczna aparatu Sony DSLR-A450. Kliknij, aby powiększyć (fot. Sony)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)