Donald Trump krytykuje francuski podatek cyfrowy. Mówi o głupocie Macrona

Donald Trump krytykuje francuski podatek cyfrowy. Mówi o głupocie Macrona

Donald Trump krytykuje francuski podatek cyfrowy. Mówi o głupocie Macrona
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
27.07.2019 11:47

Donald Trump zareagował na podatek cyfrowy nałożony przez Francję na amerykańskie firmy technologiczne. Swoje zdanie na ten temat opublikował niedawno na Twitterze.

Prezydent Stanów Zjednoczonych nie kryje negatywnych emocji związanych z "cyfrowym podatkiem", który został wprowadzony we Francji. Chodzi o 3-procentowy podatek od sprzedaży, który globalne firmy technologiczne będą musiały zapłacić niezależnie od swoich zysków.

Trump określa posunięcie Francji jako głupie i już teraz zapowiada odwet, sugerując w swoim wpisie na Twitterze, że walka będzie dotyczyć win. - Zawsze mówiłem, że amerykańskie wino jest lepsze, niż francuskie – napisał na Twitterze Donald Trump. Zmiany mają zostać ogłoszone "niedługo" i na razie można się tylko domyślać, że również będą dotyczyć dodatkowego opodatkowania.

Jak zwraca uwagę Business Insider, wprowadzenie przez Francję "cyfrowego podatku" może być tylko początkiem do podobnych działań w innych państwach Europy. Własne wersje takiego podatku rozważa Wielka Brytania, Włochy i Hiszpania.

Niewykluczone, że w dłuższej perspektywie we Francji produkty firm związanych z technologią po prostu podrożeją. Na razie jednak nie ma oficjalnych zapowiedzi w tym zakresie i będzie to najpewniej proces długotrwały.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)