Donald Trump krytykuje francuski podatek cyfrowy. Mówi o głupocie Macrona

Donald Trump krytykuje francuski podatek cyfrowy. Mówi o głupocie Macrona
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek

27.07.2019 11:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Donald Trump zareagował na podatek cyfrowy nałożony przez Francję na amerykańskie firmy technologiczne. Swoje zdanie na ten temat opublikował niedawno na Twitterze.

Prezydent Stanów Zjednoczonych nie kryje negatywnych emocji związanych z "cyfrowym podatkiem", który został wprowadzony we Francji. Chodzi o 3-procentowy podatek od sprzedaży, który globalne firmy technologiczne będą musiały zapłacić niezależnie od swoich zysków.

Trump określa posunięcie Francji jako głupie i już teraz zapowiada odwet, sugerując w swoim wpisie na Twitterze, że walka będzie dotyczyć win. - Zawsze mówiłem, że amerykańskie wino jest lepsze, niż francuskie – napisał na Twitterze Donald Trump. Zmiany mają zostać ogłoszone "niedługo" i na razie można się tylko domyślać, że również będą dotyczyć dodatkowego opodatkowania.

Jak zwraca uwagę Business Insider, wprowadzenie przez Francję "cyfrowego podatku" może być tylko początkiem do podobnych działań w innych państwach Europy. Własne wersje takiego podatku rozważa Wielka Brytania, Włochy i Hiszpania.

Niewykluczone, że w dłuższej perspektywie we Francji produkty firm związanych z technologią po prostu podrożeją. Na razie jednak nie ma oficjalnych zapowiedzi w tym zakresie i będzie to najpewniej proces długotrwały.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)