Deskorolka elektryczna – świetny gadżet dla każdego

Deskorolka elektryczna – świetny gadżet dla każdego
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | maxbelchenko
Sylwia Ścibak

08.05.2018 11:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak można urozmaicić sobie czas spędzony na świeżym powietrzu? Na przykład jeździć na deskorolce elektrycznej. Najprostsze modele, które sprawią mnóstwo frajdy, można kupić już za ok. 500 zł. Poniżej prezentujemy różne egzemplarze z różnych półek cenowych.

Jak działa deskorolka elektryczna?

Standardowa deskorolka elektryczna wyposażona jest w dwa duże koła oraz osadzoną na nich deskę o odpowiednim kształcie (jednak w ofercie znajdują się również sprzęty o tradycyjnej konstrukcji: szeroka deska i cztery, małe koła). Jazda na tego typu sprzęcie odbywa się głównie na trzy sposoby: za pomocą balansu ciała, za pomocą smartfona lub za pomocą pilota. W przypadku sterowania ciałem pojazd porusza się do przodu wtedy, kiedy my lekko wychylamy się do przodu, a kiedy my wychylamy się do tyłu, wtedy oczywiście deskorolka jedzie do tyłu. Obrót następuje wówczas, kiedy środek ciężkości przesuwamy na jedną z nóg, przez co naciskamy na platformę.

Na co zwracać uwagę?

Deskorolki elektryczne wyposażone są w akumulator, który trzeba ładować. To sprawia, że czas jazdy jest ograniczony. Im większa pojemność akumulatora, tym oczywiście dłużej można jeździć.

Deskorolki elektryczne jeżdżą z różną prędkością, ale zazwyczaj dolna granica wynosi ok. 15 km/h. Niektóre modele są w stanie jechać nawet 50 km/h, co z kolei daje dużo frajdy, ale może być też niebezpieczne. Dla dzieci warto więc wybierać wolniejsze, ale solidniejsze egzemplarze.

Poszczególne modele deskorolek elektrycznych wyposażone są w koła różnej wielkości. Z reguły im są one większe, tym łatwiej jest jeździć i utrzymać równowagę. Jednak trzeba pamiętać, że wiążę się to też ze wzrostem wagi urządzenia. Jeśli chcemy kupić sprzęt dla siebie, to różnica ok. 2 kg nie ma raczej większego znaczenia. Jeśli jednak chcemy sprawić dziecku prezent, to warto wybierać lżejsze urządzenia, by pociecha mogła bez problemu je przenosić. Przy wyborze liczy się też niekiedy maksymalna waga osoby jeżdżącej, jednak tu nie ma się czym zbytnio przejmować, bo przeważnie urządzenia tego typu mogą utrzymać ok. 120 kg.

Deskorolki elektryczne wyposażone są też często w kolorowe oświetlenie czy radio z głośnikami. To sprawia, że jazda staje się bardziej przyjemna.

Obraz
© iStock.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)