Czy maszyny wzniecą bunt i zagrożą ludzkości? Boston Dynamics już nad tym pracuje

Czy maszyny wzniecą bunt i zagrożą ludzkości? Boston Dynamics już nad tym pracuje02.02.2017 15:51
Czy maszyny wzniecą bunt i zagrożą ludzkości? Boston Dynamics już nad tym pracuje
Źródło zdjęć: © Boston Dynamics

Boston Dynamics, firma rozwijająca zaawansowane roboty, zaprezentowała swoje najnowsze „dzieci”. Jeśli do tej pory liczyliśmy, że zagrożenie ze strony maszyn nam nie grozi, to już możemy zacząć się bać.

Dzieła Boston Dynamics już wcześniej mogły przyprawiać o gęsią skórkę, ponieważ gdy inne roboty bardziej rozczulały swoją nieporadnością, niż budziły lęk, to maszyny od Boston Dynamics zaskakiwały zręcznością i możliwościami.

Teraz maszyny zyskały nowy atut – koła. Okazuje się, że jeden z pierwszych wynalazków ludzkości dodany do wynalazku Boston Dynamics zamienia go w jeszcze zwinniejszą i sprawniejsza maszynę.

Warto dodać, że roboty Boston Dynamics są w dużej mierze autonomiczne, potrafią same nawigować w terenie i wykonywać, na razie proste i nieszkodliwe, zadania, jak choćby przynoszenie piwa. Między innymi taką rolę ma spełniać domowy pomocnik – Handle.

Chociaż Boston Dynamics co chwila zaskakuje swoimi robotami, to pojawiły się informacje o tym, że właściciel firmy Alphabet (m.in. właściciel Google'a) chce sprzedać producenta robotów, ten bowiem na razie nie przynosi zysków. Miejmy tylko nadzieję, że roboty nie zostaną pozostawione samym sobie. W końcu nuda rodzi głupie pomysły, jak np. bunt maszyn i zagłada ludzkości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)