Wystarczy jeden znak. Wiadomość może popsuć iPhone’a

Wystarczy jeden znak. Wiadomość może popsuć iPhone’a
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

16.02.2018 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden indyjski znak w wiadomości może spowodować, że iPhone po prostu się zawiesi. Przed tak wyrafinowanym i okrutnym żartem trudno się obronić.

Wiadomość, w której znajdzie się jeden konkretny znak pochodzący z języka indyjskiego, może doprowadzić do zresetowania iPhone’a. Co więcej, po ponownym uruchomieniu urządzenia nie będzie dało otworzyć się aplikacji do wiadomości. Wszystko przez ten feralny znak, którego na wszelki wypadek podawać nie będziemy. Nie chcemy ułatwiać życia dowcipinisiom. Tym bardziej że aplikacji, w których można go wykorzystać, jest więcej.

“Problem nie ogranicza się tylko do systemowej aplikacji Wiadomości, ale dotyczy również takich programów jak WhatsApp, Facebook Messenger, Outlook i Gmail” - pisze serwis imagazine.pl.

A Niebezpiecznik dodaje, że znaków zabijających iPhone’y jest więcej - wszystkie są dziwne i nietypowe, ale piekielnie skuteczne.

Jedynym rozwiązaniem jest otrzymanie kolejnej wiadomości, która “wypchnie” znak wywołujący problemy. Jeżeli więc dostaniecie wiadomość z dziwinym “szlaczkiem”, nie reagujcie na nią. I jak najszybciej poproście kogoś, aby wysłał wam normalny tekst.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)