Trwa ładowanie...
dayp0s8

"Cyfrowa nieśmiertelność". Autonomiczne roboty-klony produkowane przez Rosjan [WIDEO]

Rosyjska firma Promobot rozpoczęła sprzedaż robotów w ogromnym stopniu przypominających prawdziwych ludzi. Od nabywców zależy, jak będzie wyglądał dany robot. Producenci mogą nawet sprawić, żeby do złudzenia przypominał konkretną realną osobę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjska firma prezentuje robota "Robo-C".
Rosyjska firma prezentuje robota "Robo-C". (Youtube.com)
dayp0s8

Robo-C, bo tak nazywają się stworzone przez Rosjan roboty, mają mieć osobiste lub biznesowe zastosowanie. Szczególnie ta druga funkcja jest interesująca, biorąc pod uwagę całkowitą personalizację ich wyglądu.

- Wyobraźcie sobie klona Michaela Jordana, sprzedającego stroje do gry w koszykówkę albo Williama Shakespeare'a czytającego swoje własne teksty w muzeum – powiedział cytowany w informacji prasowej Aleksei Iuzhakov, prezes rosyjskiej firmy.

Czytaj też: Zapłacą prawie pół miliona złotych za przemienienie twojej twarzy w skórę robota

dayp0s8

Cyfrowa nieśmiertelność

Za mocno zbliżonym do ludzi wyglądem idzie też wysoki poziom sztucznej inteligencji – Robo-C jest wyposażony w 100 tys. modułów mowy, dzięki czemu może np. odpowiadać klientom na pytania albo akceptować płatności.

Jeśli chodzi o możliwości fizyczne, to robot nie potrafi chodzić, ale jego tors posiada trzy stopnie zdolności ruchowych, a twarz ma osiemnaście ruchomych części, co pozwala jej na przyjmowanie sześciuset różnych wyrazów.

dayp0s8

Czytaj też: Ludzie przestaną istnieć? Naukowcy przewidują taki scenariusz. Wszystko przez SI

- Kluczowym momentem w rozwoju Robo-C jest cyfryzacja osobowości i indywidualizacja wyglądu. Rezultatem tych działań jest cyfrowa nieśmiertelność, którą oferujemy naszym klientom – powiedział w rozmowie z "CNBC" jeden z założycieli firmy, Oleg Kivokurtsev.

Cena robota waha się między 20 tys. a 50 tys. dolarów (76-190 tys. zł). Wiadomo już, że jeden z nich znajdzie się w Centrum Obsługi Administracji Rządowej USA i będzie tam pełnił m.in. funkcje sprawdzania paszportów. Firma wyprodukowała też kopię Alberta Einsteina, która trafi na wystawę robotów.

Jak w praktyce prezentują się Robo-C, można zobaczyć tutaj:

Źródło: Cnbc.com, Futurism.com

dayp0s8

Podziel się opinią

Share

dayp0s8

dayp0s8
Więcej tematów