Co to jest?

Co to jest?

Co to jest?
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
01.12.2011 15:53

Przyjrzyjcie się przedmiotowi na zdjęciu. Czy wiecie, co to jest? Aby poznać prawidłową odpowiedź, przejdźcie na drugą stronę.

Dołącz do nas na Facebooku Czy waszą pierwszą myślą było "to na pewno pendrive"? A kolejną "ale po co w pendrive'ie złącze HDMI - może to jednak jakieś bardziej zaawansowane urządzenie do przesyłania obrazu"? Jeśli tak, to nasze przypuszczenia były identyczne.

Okazuje się, że ten mały dongle USB, to tak naprawdę pełnoprawny komputer, pozbawiony jedynie wyświetlacza. Urządzenie o nazwie Cotton Candy zostało stworzone przez norweską firmę FXI Technologies. Jego cena ma wynosić poniżej 20. dolarów, co przy jego parametrach nie jest wygórowaną kwotą. Wyposażony został w procesor 1,2 GHz (ten sam, który zapewnia działanie Samsunga Galaxy S II), Androida 2.3 (którego można zmienić na Ubuntu), moduły Bluetooth i WiFi (802.11n), kartę MicroSD jako pamięć, oraz oczywiście łącza USB i HDMI. Wszystko to zostało zamknięte w opakowaniu o rozmiarach 8 na 2,5 centymetra i wadze 21 gramów.

Urządzenie współpracuje z każdym sprzętem, które posiada złącze USB i ekran (monitory, telewizory, tablety, smartfony, laptopy). Co ciekawe, jego moc wystarcza, aby po podłączeniu do telewizora Full HD i bezprzewodowo do routera - oglądać bez problemu filmy w rozdzielczości 1080p.

Napiszcie w komentarzach, czy daliście się nabrać, a jeśli tak, to jakie były wasze typy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)