Co Polacy sądzą o zakupach w sieci? Uwielbiają je!

Co Polacy sądzą o zakupach w sieci? Uwielbiają je!

31.07.2017 17:09, aktualizacja: 01.08.2017 14:23

Reporter telewizji WP postanowił sprawdzić, czy Polacy chętnie korzystają z sieci. Odpowiedź może być tylko jedna - uwielbiają je.

Jak pokazuje badanie Shopping Index 2016 Edition III, w 2016 roku ruch konsumencki w sieci wzrósł w porównaniu do roku 2015 aż o 23 procent. Polacy coraz chętniej kupują w internecie i nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości tendencja wzrostowa miała się odwrócić,

Aż 80 procent Polaków deklaruje, że pieniądze w sieci wydaje rozsądnie, sprawdzając wszystkie dostępne oferty i porównując jakość produktów. Z pewnością zależy więc im również na tym, by kupować bezpiecznie i ze sprawdzonych źródeł. Na szczęście dzisiaj nie jest to już trudne. Wystarczy trzymać się kilku zasad - przede wszystkim zawsze sprawdzać wiarygodność sprzedajacego (szczególnie, gdy mówimy o serwisach aukcyjnych w stylu Allegro), a także bezpieczeństwo transakcji mobilnej. Sprawdzonym systemom, jak PayU, można zaufać w ciemno, mniej znane należy najpierw zweryfikować. Nigdy nie wolno z kolei usuwać korespondencji ze sprzedającym - w razie ewentualnych roszczeń to najważniejsza podstawa do reklamacji. Należy też pamiętać o przysługującym prawie do zwrotu - nie ma co dla "świętego spokoju" godzić się z niesatysfakcjonującym zakupem.

Na koniec warto pamiętać, by, jeśli to możliwe, zawsze czytać komentarze, ale także samemu je pisać. W przyszłości pomogą innym!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)