CES 2013: Tactus, ekran wypełniony mikrofluidem

CES 2013: Tactus, ekran wypełniony mikrofluidem

CES 2013: Tactus, ekran wypełniony mikrofluidem
Źródło zdjęć: © chip.pl
09.01.2013 12:00

Jeden z naszych ulubionych cytatów Clarke'a to ten, że każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii. Choć rozwiązanie Tactus Technology nie jest z pewnością najbardziej zaawansowaną rzeczą na świecie, to na pewno wygląda bardzo efektownie. Na targach CES 2013 zaprezentowano najnowszą wersję prototypu, o której pisaliśmy w zeszłym roku.

Na pierwszy rzut oka urządzenie wyposażone w ekran Tactus nie różni się niczym. Jednak kiedy będziemy potrzebowali skorzystać z klawiatury qwerty, mikrofluid po prostu wypełni odpowiednie tixele (tactile pixels - czyli dotykowe piksele) i pod naszymi palcami poczujemy dobrze znane wypukłości.

Klawiatura qwerty to oczywiście jedno z wielu możliwych zastosowań technologii. Mikrofluid może formować na ekranie o wiele więcej kształtów - kontrolery do gier, przyciski do sterowania odtwarzaną muzyką, tak, żeby nie trzeba było wyjmować smartfona z kieszeni, aplikacje wykorzystujące mikrofluid do masażu karku, czy bardziej poważne zastosowania jak ułatwienie dostępu do smartfonów osobom niewidomym.

Pomysł ciekawy, zużywa mało energii, ale może być umieszczony tylko na ekranach dotykowych i nie będzie zwiększał grubości urządzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)