Bosch Sensixx'x - żelazka, które grzeją tylko jak trzymamy je w dłoni

Bosch Sensixx'x - żelazka, które grzeją tylko jak trzymamy je w dłoni

Bosch Sensixx'x - żelazka, które grzeją tylko jak trzymamy je w dłoni
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.09.2013 14:23

Podczas suszenia, włókna naszych ubrań ulegają gnieceniu i marszczeniu. By zostały one rozprostowane, potrzebują działania pary, ciepła i ciśnienia. Czynniki te łączy w sobie i wykorzystuje żelazko. Para transportuje ciepło do włókien, które w wyniku jej działania rozszerzają się i absorbują wilgoć. Gorące cząsteczki tkaniny rozgrzewają się, a wtedy stopa żelazka je prostuje. Ciśnienie, połączone z ciężarem żelazka, wygładza koszulę, zaś wydzielane ciepło – osusza ją. Na ostateczny efekt prasowania wpływa zatem wyposażenie urządzenia, które nie tylko powinno skutecznie pozbywać się zagnieceń, ale również dbać o jakość naszych ubrań.

Wbudowany w uchwyt żelazek Sensixx’x DA7. czujnik dotyku SensorSecure sprawia, że żelazko grzeje tylko wtedy, gdy trzymamy je w ręku. Zdjęcie dłoni z uchwytu, automatycznie wyłącza grzanie. Dodatkowym ułatwieniem korzystania z urządzenia ma być nowa funkcja i-Temp, która umożliwia prasowanie wszystkich rodzajów tkanin przy pomocy jednego ustawienia temperatury.

Dodatkową ochronę naszych ubrań zapewniać ma AntiShine. Wybierając tę funkcję żelazko dostosowuje wysokość temperatury do ciemnych i delikatnych tkanin, a nawet odzieży z nadrukiem. Program AntiShine zapobiegać ma ich przyklejeniu się do stopy żelazka, a także chroni tkaniny przed tzw. wybłyszczeniem. Żelazka Sensixx’x wyposażone są w kabel o długości 2,5 m. Urządzenie jest automatycznie odkamieniane, a woda odpowiednio zmiękczana. połączony z blisko 40. ml zbiornikiem (QuickFill).

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Stopa żelazka CeraniumGlissee została wzbogacona o nowy rozkład otworów i kanalików parowych. Stopę żelazka Sensixx’x podzielono na trzy fazy.

  1. Faza pierwsza odpowiada za wstępne naparowanie, które umożliwiają mikro otwory parowe.
  2. Faza druga to intensywne parowanie – duże otwory parowe.
  3. Faza trzecia –. suszenie i wygładzanie.

Sugerowane ceny detaliczne:
TDA703021A - 319 zł
TDA702421E - 279 zł
TDA7028210 - 269 zł

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)