Bing popularniejsza niż Yahoo

Bing popularniejsza niż Yahoo
Źródło zdjęć: © IDG.pl

08.06.2009 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

StatCounter Global Stats podaje, że wyszukiwarka Bing Microsoftu w niespełna miesiąc pobiła Yahoo pod względem popularności.

Według StatCounter Global Stats najnowsze wyniki popularności wyszukiwarek w Wielkiej Brytanii wskazują, że Google posiada 71,47. udziału w tamtejszym rynku, Bing 16,28% a Yahoo 10,22%.
Aodhan Cullen ze StatCounter podkreśla, że znaczny wpływ na obecne wyniki ma na pewno agresywna kampania reklamowa Microsoftu. Mimo to, wydaje się, że Bing osiągnie spory sukces.

"Steve Ballmer powiedział kiedyś, że chciałby aby w ciągu pięciu lat Microsoft zaoferował drugi co do wielkości silnik wyszukiwania w Sieci. Najpierw mieliśmy plotki dotyczące planowanego przejęcia Yahoo przez Microsoft. Teraz mamy Bing, które może osiągnąć cel szybciej i mniejszym kosztem."

Dane StatCounter z rynku globalnego wskazują, że Bing również tutaj odnotował bardzo mocne wejście. Firma podaje, że wyszukiwarka zgarnęła 5.6. globalnego rynku i lekko wyprzedziła Yahoo notującą 5,13% popularności. Google z wynikiem 87,62 wciąż pozostaje na czele stawki.
Bing (bing.com, bing.pl) to wyszukiwarka Microsoftu, która zastąpiła Live Search. Witryna oferuje szereg ciekawych możliwości wyszukiwania, w tym m.in. wyświetlanie ustalonych kategorii wyników jak filmy czy obrazy. Razem z wyszukiwarką ruszyły również bardzo ważne dla całego przedsięwzięcia serwisy spokrewnione z bing.com, m.in. Bing Travel (bing.com/travel), Bing Shopping oraz Bing Maps for Enterprise (dawne Virtual Earth). O Bing możecie poczytać w artykule "Bing.com już działa. Serwisy pokrewne również".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także