Bill Gates mówi o szczepionce na COVID-19. Zauważył ogromny problem

Bill Gates mówi o szczepionce na COVID-19. Zauważył ogromny problem

Bill Gates mówi o szczepionce na COVID-19. Zauważył ogromny problem
Źródło zdjęć: © Getty Images
Arkadiusz Stando
01.05.2020 11:12

Bill Gates opublikował wczoraj post na swoim blogu. Tym razem miliarder-filantrop mówi o szczepionce na COVID-19. Tłumaczy, co powinniśmy wiedzieć na jej temat. "Ludzkość nigdy nie miała tak pilnego zadania, jak stworzenie odporności na koronawirusa."

"Jeśli chcemy wrócić do normy, musimy opracować bezpieczną, skuteczną szczepionkę. Musimy zrobić miliardy dawek, musimy rozprowadzić je do każdego zakątka świata i potrzebujemy tego wszystkiego tak szybko, jak to możliwe" - pisze Gates we wpisie na swoim blogu. To nie piewszy raz, kiedy miliarder mówi o szczepionce na tę chorobę.

Według Billa Gatesa, szczepionka szczepionka musi być skuteczna w co najmniej 70 proc., aby powstrzymać pandemię. Dodał, że w przypadku stworzenia skutecznej w 60 proc., byłoby dobrze, ale nie wystarczająco. Społeczność naszej planety nadal widziała by lokalne ogniska. Natomiast wszystko skuteczne w mniej niż 60 proc., nie powstrzyma wirusa.

Bill Gates: szczepionka powstanie w ciągu 18 miesięcy, ale jest większy problem

Nie powstrzymuje to Gatesa jednak od optymistycznego nastawienia. Miliarder stwierdza, że bezpieczna i skuteczna szczepionka może powstać w ciągu 18 miesięcy. Równie dobrze może się to zdarzyć w połowę tego czasu, ale równie dobrze w dwa lata. Twierdzi też, że na początku nie będzie idealna, a opracowanie odpowiedniej szczepionki będzie wymagać czasu.

Gates przypomina, że ostatecznie świat potrzebuje aż 7 miliardów dawek, lub nawet więcej, w zależności od ostatecznego kształtu szczepionki. Przekazanie jej pracownikom służb zdrowia, a następnie obywatelom będzie skomplikowanym procesem. Szczególnie w krajach trzeciego świata. Dodał też, że szczepionka COVID-19 prawdopodobnie stanie się częścią harmonogramu szczepień noworodków.

Według danych z godziny 11:00 dnia 1 maja 2020 roku, koronawirus z Wuhan obejmuje już 3,319,856 infekcji na całym świecie. W wyniku choroby COVID-19 zmarło 234,279 osób, a 1,048,807 uznaje się za ozdrowieńców.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (896)