Białystok: aresztowano administratora strony z filmami

Białystok: aresztowano administratora strony z filmami

Białystok: aresztowano administratora strony z filmami
Źródło zdjęć: © policja
21.07.2009 12:00, aktualizacja: 21.07.2009 15:51

Białostoccy policjanci aresztowali 31-letniego mieszkańca Łomży, który prowadził nielegalną stronę internetową oferującą płatny dostęp do najnowszych przebojów kinowych. Zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności

31-letni mieszkaniec Łomży prowadził stronę internetową, na której umieszczał chronione prawem autorskim najnowsze hity kinowe. Użytkownik, który chciał pobrać lub obejrzeć wideo, musiał wpłacić na konto administratora od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Witryna szybko zyskała kilkadziesiąt tysięcy klientów i przynosiła autorowi znakomite zyski.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Stroną zainteresował się patrol internetowy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Funkcjonariusze ustalili, że polskojęzyczna strona internetowa z filmami została zamieszczona na amerykańskim serwerze.

W środę wczesnym rankiem funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Białegostoku i Łomży zatrzymali mężczyznę i jego żonę w ich łomżyńskim mieszkaniu. Podjęte przez policjantów starania, we współpracy z Fundacją Ochrony Twórczości Audiowizualnej FOTA, doprowadziły również do zablokowania pirackiej strony internetowej zamieszczonej przez Polaka na zagranicznym serwerze.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa podatkowego, naruszenia praw autorskich i tzw. prania pieniędzy pochodzących z tej działalności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jego żonie zostały przedstawione zarzuty współudziału w "praniu" pieniędzy i wobec niej został zastosowany dozór policyjny. Policjanci zabezpieczyli też kilkanaście komputerów, laptopów i nośników pamięci od osób, które korzystały z nielegalnej "wypożyczalni".

Policja szacuje, że działalność przyniosła właścicielom zysk szacowany na sumę znacznie przekraczającą 200 tys. złotych. Kwota ta została zabezpieczona na poczet przyszłych kar.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)