Trwa ładowanie...
d25c9ee

Apple i Google krytykowane za aplikację do kontroli kobiet

Oficjalna aplikacja rządu Arabii Saudyjskiej - Absher, pozwala mężczyznom kontrolować podróże swoich żon. Na Apple i Google, które udostępniły aplikację w swoich sklepach spadła krytyka organizacji praw człowieka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Arabii Saudyjskiej każda kobieta musi mieć swojego legalnego opiekuna
W Arabii Saudyjskiej każda kobieta musi mieć swojego legalnego opiekuna (East News)
d25c9ee

Większość usług dostępnych w rządowej aplikacji Absher nie budzi zastrzeżeń - pisze The Insider. Mężczyźni mogą przez nią płacić za parkowanie albo odnowić rejestrację samochodu. Mogą też wydawać zgody na podróże swoich żon i córek albo im tego zabronić. Otrzymują też powiadomienia, gdy kobieta pod ich opieką skorzysta z paszportu.

Amnesty International i Human Righs Watch - grupy broniące praw człowieka skrytykowały Apple i Google za udostępnienie aplikacji Absher w swoich sklepach i naciskają gigantów, aby usunęły aplikację. Organizacje argumentują, że udostępniając aplikację *Google i Apple ułatwiają "płciowy apartheid". *

d25c9ee

Humans Right Watch przytoczyło wewnętrzne wartości technologicznych gigantów, które mówią o zakazie aplikacji umożliwiających szerzenie nierówności płciowej. Amnesty International wezwało firmy do wprowadzenia lub wymuszenia zmian w aplikacji, aby nie mogła być wykorzystana do kontroli saudyjskich kobiet przez mężczyzn.

Źródło: The Insider, News18

d25c9ee

Podziel się opinią

Share

d25c9ee

d25c9ee
Więcej tematów