Trwa ładowanie...
dae4t2q

Anna Lewandowska oferuje zniżki na Facebooku - uważaj to oszustwo

Powstał fałszywy profil Anny Lewandowskiej na Facebooku – oszuści chcą w ten sposób wypromować stronę, która w zamian za SMS-y premium rzekomo oferuje atrakcyjne bony zniżkowe do popularnych sieci sklepów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komentarz opublikowany przez fałszywe konto na oficjalnym profilu Anny Lewandowskiej
Komentarz opublikowany przez fałszywe konto na oficjalnym profilu Anny Lewandowskiej (Eset)
dae4t2q

Z pomocą fałszywego profilu Anny Lewandowskiej na Facebooku promowana jest strona internetowa, która w zamian za SMS-y premium oferuje bardzo atrakcyjne kupony do znanych sklepów. Aby uwiarygodnić swój przekręt, oszuści wpadli na wyrachowany pomysł – za pomocą fałszywego profilu komentują wpisy pod postami Anny Lewandowskiej na jej oficjalnym profilu. W ten sposób chcą „złapać” nieuważnych użytkowników Facebooka. Oczywiście osoby dające się nabrać i wysyłające drogie SMS-y, żadnych bonów nie otrzymują.

W komentarzach zamieszczają link prowadzący do ich strony ze wspomnianymi wcześniej bonami. Aby je otrzymać, „wystarczy” wysłać dwie wiadomości SMS na numer o podwyższonej opłacie, o łącznej wartości ponad 60 zł brutto. W zamian mamy otrzymać specjalne kody, które należy wpisać w odpowiednie miejsce na stronie.

Strona wyświetlana po kliknięciu w link umieszczony w komentarzu przez fałszywy profil Anny Lewandowskiej Eset
Strona wyświetlana po kliknięciu w link umieszczony w komentarzu przez fałszywy profil Anny Lewandowskiej (Eset)

Według analityków, twórcy fałszywego profilu działają wyjątkowo podstępnie - nie dość, że stworzyli profil, który podszywa się pod oficjalny fanpage Anny Lewandowskiej, to dodatkowo do promocji swojej strony wykorzystują oficjalny profil Anny Lewandowskiej. Komentarze umieszczane na profilu żony Roberta Lewandowskiego mogą sugerować mniej spostrzegawczym internautom, że są to wiadomości stworzone przez oficjalny fanpage.

dae4t2q

Chcesz uniknąć kłopotów w sieci? Zawsze zachowaj czujność przy klikaniu w nadzwyczaj okazyjne oferty czy posty oferujące darmowe zakupy. Jeśli jednak już wysłałeś płatnego SMS-a, a na przyszłość chcesz uniknąć niepotrzebnych kosztów, warto zablokować usługi SMS premium.

O fałszywym profilu oraz działaniach osób, które go stworzyły, firma ESET poinformowała oficjalny profil Anny Lewandowskiej i Facebooka.

Źródło: ESET

dae4t2q

Podziel się opinią

Share
dae4t2q
dae4t2q
Więcej tematów