Alior Bank i mBank planują przerwy techniczne. Zakupy w Black Weekend zrób wcześniej

Alior Bank i mBank planują przerwy techniczne. Zakupy w Black Weekend zrób wcześniej

Bankomat
Bankomat
Źródło zdjęć: © pixabay.com | pixabay.com
Michał Prokopowicz
27.11.2020 08:26, aktualizacja: 02.03.2022 15:06

Black Friday 2020 już 27 listopada, a w większości sklepów wyprzedaże potrwają co najmniej do poniedziałku. Jednak planując zakupy w ten weekend, należy wziąć pod uwagę, że niektóre banki planują w najbliższych dniach przerwy techniczne.

W związku z połączeniem się systemów Alior Banku oraz T-Mobile Usługi Bankowe, planowana jest przerwa techniczna, która posłuży integracji obu systemów i przenoszeniu danych klientów, tak, by od grudnia klienci T-Mobile Usługi Bankowe mogli korzystać z bankowości mobilnej i internetowej Alior Banku. 

Niestety przerwa wypada akurat w gorącym okresie wyprzedaży, który rozpoczyna Black Friday 2020 (27 listopada). Dla klientów obu banków oznacza to poważne problemy z dostępem do kont, a więc lepiej zaplanować przedświąteczne zakupy wcześniej. 

Przerwa techniczna w Alior Banku

Przerwa techniczna w Alior Banku potrwa od soboty 28.11 od godziny 23:00 do niedzieli 29.11 do godziny 19:00. W tym czasie klienci będą musieli pogodzić się ze sporymi utrudnieniami, zwłaszcza jeśli planują zakupy przez cały Black Weekend. W trakcie przerwy:

  • będą działać karty (płatności, bankomaty, wpłatomaty),
  • nie będą działać systemy: Alior Online i Alior Mobile,
  • nie zapłacimy szybkim przelewem w sklepach online. 

mBank planuje przerwę techniczną

mBank to kolejna instytucja, która zaplanowała na ten weekend przerwę techniczną. Na szczęście dla klientów, którzy planują zakupy na Black Friday 2020 czy Cyber Monday 2020, przerwa nie będzie aż tak uciążliwa:

- W ten weekend nie skorzystasz z usługi eMakler. Przerwa rozpocznie się o godz. 5:00 w sobotę (28 listopada) i zakończy się o godz. 20:00 w niedzielę (29 listopada) - podaje mBank na swojej stronie. 

Na szczęście lista banków, które ostrzegają przed utrudnieniami w Black Weekend nie jest tak długa, jak w przypadku poprzedniego weekendu, kiedy nie działały systemy kilku dużych instytucji. Przy odpowiednim rozplanowaniu zakupów na Czarny Piątek, klienci Alior Banku i mBanku nie powinni odczuć poważnych utrudnień. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)