Alibaba bije kolejny rekord. 25 mld dolarów sprzedaży w ciągu doby

Alibaba bije kolejny rekord. 25 mld dolarów sprzedaży w ciągu doby

Alibaba bije kolejny rekord. 25 mld dolarów sprzedaży w ciągu doby
Źródło zdjęć: © twitter.com/AlibabaGroup
Arkadiusz Stando
13.11.2017 15:18

25 mld dolarów przy 1,5 mld transakcji. Grupa, do której należy między innymi aliexpress.com, osiągnęła taki wynik sprzedaży w sobotę 11.11.2017 podczas tzw. dnia singla.

O wielkich promocjach na dzień singla grupa Alibaba informowała nas od kilku tygodniu. W ten sposób zainteresowali klientów. Już w ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia promocji przez serwis Alipay przeszło ponad 12 mld dolarów.

Nowy rekord sprzedaży wynosi 25,3 mld dolarów. Wzrósł w porównaniu do poprzedniego o aż 39 proc.. Black Friday - czyli promocje przed amerykańskim Dniem Dziękczynienia, które opanowały cały świat - raczej nie ma szans w starciu z takim wynikiem. Możliwe, że dominacja chińskich serwisów może całkowicie pozbawić amerykańskie święto rozgłosu. Prezes grupy Alibaba, Daniel Zhang, wypowiadając się podczas oficjalnej gali, stwierdził, że pragnie, aby chińskie wyprzedaże z okazji 11 listopada stały się powszechne na całym świecie.

Skąd pomysł na święto o nazwie "dzień singla"? 11.11 to data, w której występują cztery jedynki. Mają one symbolizować samotność i styl życia w pojedynkę. Aktualnie dzień singla jest obchodzony tylko w Chinach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)