Trwa ładowanie...
wiadomości

12-latek stworzył genialny wynalazek. Wygrał nagrodę w konkursie

Dwunastolatek z Chin pewnego razu zapomniał schować prania przed deszczem. Postanowił więcej nie popełnić tego błędu i stworzył suszarkę do ubrań, która sama wykrywa opady i chowa pranie.

Share
12-latek stworzył genialny wynalazek. Wygrał nagrodę w konkursie
Źródło: Odditycentral
d2zvx12

Lu Jiezhen to doskonały przykład osoby uczącej się na własnych błędach. Zapomniał schować prania, za co czekała go sroga kara od jego matki. Co zrobił chłopak? Jako uczeń szkoły podstawowej, młody chłopak niewiele mógł sam zdziałać. Poprosił o pomoc nauczycieli oraz ojca i wspólnie rozpoczęli pracę nad wynalazkiem.

Przez kilka miesięcy wspólnie pracowali nad automatyczną suszarką do ubrań. Opracowany już prototyp postanowili przedstawić na 34. Dziecięcym Konkursie Wynalazków Naukowych i Technologicznych Regionu Autonomicznego Kuangsi. Sędziowie jednogłośnie uznali 12-latka za zwycięzcę.

Jak działa automatyczna suszarka? Urządzenie posiada kilka czujników wykrywania kropli deszczu. W momencie, gdy zaczynają się opady, specjalnie zaprojektowany mechanizm wycofuje wieszaki i ukrywa je pod brezentowym daszkiem.

d2zvx12

To jeszcze nie wszystko. Czujniki sprawdzają także wilgotność ubrań. Jeśli urządzenie wykryje, że są już suche, automatycznie schowa je pod daszek. W ten sposób unikniemy ewentualnego zmoczenia wysuszonych już ubrań.

Czy wynalazek ma szansę się przyjąć na świecie? Nie wiadomo na razie nic na temat komercjalizacji tego wynalazku. Jednak niewykluczone, że jakaś chińska korporacja zainteresuje się pomysłem 12-latka. Pewnie większość z nas chociaż raz w życiu zapomniała schować prania.

Zobacz też wideo: Technologiczne mity – wielu w nie wierzy, choć nie są prawdziwe

d2zvx12

Podziel się opinią

Share
d2zvx12
d2zvx12
Więcej tematów