Trwa ładowanie...
d3b601u

Zdjęcia satelitarne przed i po trzęsieniu ziemi. Zmiany są ogromne

Zdjęcia satelitarne pokazują rozmiar zniszczeń spowodowanych przez potężne trzęsienie ziemi w Papui Nowej Gwinei. Poniedziałkowe zajście wstrząsnęło wyżynami kraju, doprowadzając m.in. do zaprzestania eksportu gazu ziemnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak wyglądały tereny przed trzęsieniem ziemi
Tak wyglądały tereny przed trzęsieniem ziemi (digitalglobe)
d3b601u

Trzęsienie ziemi o skali 7,5 Richtera zalicza się do silniejszych. Takie drgania zdarzają się tylko kilka razy w roku na całej Ziemi. Jedno z nich uderzyło w tereny Papui Nowej Gwinei, niszcząc około 3/4 pasa startowego lostnika w Komo, tworząc liczne osuwiska i wiele innych niebezpiecznych zjawisk.

digitalglobe

Kraj wprowadził stan wyjątkowy, a agencja Reuters ogłosiła co najmniej 31 zabitych. Liczne osuwiska zablokowały rzekę Tagari, która biegnie przez prowincję Southern Highlands do ocenu. Powstało w ten sposób potencjalne zagrożenie dla ludzi, jeśli rzeka przedrze się przez uformowaną barierę.

digitalglobe

Firma Exxon zamknęła placówki wydobycia gazu w górach, w pobliżu epicentrum trzęsień ziemi, oraz instalację skraplającą w Port Moresby. Instalacja i rurociąg, biegnący w odległości 700 km od placówki nie zostały uszkodzone przez trzęsienie ziemi.

d3b601u

Podziel się opinią

Share

d3b601u

d3b601u
Więcej tematów