Trwa ładowanie...
d3b2i89

Zdjęcia satelitarne przed i po trzęsieniu ziemi. Zmiany są ogromne

Zdjęcia satelitarne pokazują rozmiar zniszczeń spowodowanych przez potężne trzęsienie ziemi w Papui Nowej Gwinei. Poniedziałkowe zajście wstrząsnęło wyżynami kraju, doprowadzając m.in. do zaprzestania eksportu gazu ziemnego.
Share
Tak wyglądały tereny przed trzęsieniem ziemi
Tak wyglądały tereny przed trzęsieniem ziemiŹródło: digitalglobe
d3b2i89

Trzęsienie ziemi o skali 7,5 Richtera zalicza się do silniejszych. Takie drgania zdarzają się tylko kilka razy w roku na całej Ziemi. Jedno z nich uderzyło w tereny Papui Nowej Gwinei, niszcząc około 3/4 pasa startowego lostnika w Komo, tworząc liczne osuwiska i wiele innych niebezpiecznych zjawisk.

   digitalglobe
Źródło: digitalglobe

Kraj wprowadził stan wyjątkowy, a agencja Reuters ogłosiła co najmniej 31 zabitych. Liczne osuwiska zablokowały rzekę Tagari, która biegnie przez prowincję Southern Highlands do ocenu. Powstało w ten sposób potencjalne zagrożenie dla ludzi, jeśli rzeka przedrze się przez uformowaną barierę.

   digitalglobe
Źródło: digitalglobe

Firma Exxon zamknęła placówki wydobycia gazu w górach, w pobliżu epicentrum trzęsień ziemi, oraz instalację skraplającą w Port Moresby. Instalacja i rurociąg, biegnący w odległości 700 km od placówki nie zostały uszkodzone przez trzęsienie ziemi.

d3b2i89

Podziel się opinią

Share
d3b2i89
d3b2i89
Więcej tematów