Wystawił zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego na aukcję. Czemu Allegro ją usunęło? Mamy komentarz firmy

Wystawił zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego na aukcję. Czemu Allegro ją usunęło? Mamy komentarz firmy
Źródło zdjęć: © Allegro
Adam Bednarek

03.01.2018 11:43, aktual.: 26.02.2019 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotograf Wojciech Grzędziński w związku ze zbieraniem pieniędzy na WOŚP wystawił na charytatywną aukcję Allegro portret Jarosława Kaczyńskiego. Serwis jednak aukcję zdjął. Czemu? Mamy komentarz firmy.

"Pomóż Panu Premierowi, Prezesowi, przyszłemu Emerytowanemu Zbawcy Narodu (w jednej osobie) dołączyć do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezes już się dziwi, że co roku Orkiestra gra i pomaga. Pomóż mu się zdziwić jeszcze bardziej!" - napisał Wojciech Grzędziński w opisie swojej charytatywnej akcji.

Licytować można było portret Jarosława Kaczyńskiego. "Pan prezes ma również inne ukryte zalety. Umieszczając go w lodówce działa niczym dieta cud" - również w ten sposób fotograf zachęcał do licytacji.

W rozmowie z WP Fotoblogia fotograf przyznał, że opis aukcji celowo był “ironiczny i przekorny”. Allegro uznało jednak go za niewłaściwy i aukcję zdjęto.

W przesłanym do redakcji WP Tech stanowisku Allegro tłumaczy:

"Usunięcie oferty nie było związane z przedmiotem aukcji, a z treścią opisu. Po zgłoszeniu obsługa serwisu sprawdziła tę ofertę i jej zastrzeżenia wzbudziła część opisu oferty, który mógł być niejasny dla kupujących. Sprzedający został poinformowany o zastrzeżeniach oraz o tym, że może wystawić przedmiot ponownie z niebudzącym wątpliwości opisem i tak się stało".

W rozmowie z WP Technologia Grzędziński przyznał, że kością niezgody był następujący fragment: "Pan prezes ma również inne ukryte talenty. Umieszczając go w lodówce działa niczym dieta cud".

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że godzinę po opublikowaniu akcji allegro bezpośrednio skontaktowało się z fotografem, instruując go, jak powinien wyglądać opis. Wojciech Grzędziński wrzucił na licytację portret raz jeszcze - obecnie jego cena wynosi 1009 zł. Licytacja potrwa do 16 stycznia. Nowa wersja opisu nie tylko nie zawiera budzącego wątpliwości Allegro fragmentu, ale też zdania: "Prezes już się dziwi, że co roku Orkiestra gra i pomaga. Pomóż mu się zdziwić jeszcze bardziej!".

Lubisz zakupy? Zobacz oferty na stronie Allegro promocje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)