Wydajny projekt Wind-Flow na płytach głównych Asusa

Wydajny projekt Wind-Flow na płytach głównych Asusa

Wydajny projekt Wind-Flow na płytach głównych Asusa
Źródło zdjęć: © Asus
10.09.2008 12:49, aktualizacja: 10.09.2008 13:12

Kilka miesięcy temu seria płyt głównych ASUS P5Q przyciągnęła uwagę użytkowników dzięki estetycznemu projektowi chłodzenia, na które składały się radiator wraz z rurkami heatpipe. W chwili obecnej firma ASUSpo raz kolejny podtrzymała tradycję, prezentując użytkownikom nowoczesną koncepcję technologiczną zastosowaną w płycie ASUS P6T Deluxe.

Nadchodzący model będzie zbudowany w oparciu o nową platformę Intel X5. i będzie łączył w sobie najnowsze technologie z rewolucyjną koncepcją chłodzenia. Ekskluzywna technologia termiczna nazwana Wind-Flow Desing integruje w sobie radiator z radialnie skręconymi listkami, w celu efektywnego obniżania temperatury chipsetu – zapewniając użytkownikom większą stabilność działania systemu.

Obraz
© (fot. Asus)

Nowa koncepcja Wind-Flow Design
Nowy projekt ciepłowodów na płycie głównej P6. Deluxe łączy koncepcję odpowiedniego przepływu powietrza ze zintegrowanym radiatorem na mostku północnym. Radiator posiada specjalnie wygięte listki, które nie tylko wizualnie naśladują ruch powietrza, ale także skutecznie kierują strumieniem powietrza wytwarzanym przez wentylator procesora, ułatwiając usuwanie ciepłego powietrza i obniżając temperaturę chłodzonego układu.

Obraz
© (fot. Asus)

Efektywne rozwiązanie termiczne
Poza estetycznym wyglądem wygięte listki radiatora zapewniają doskonałe chłodzenie mostka północnego, działając jak “kanały” ułatwiające transport nagrzanego powietrza. Gdy ciepło generowane przez procesor jest usuwane przez wentylator, część ciepłego powietrza kierowana jest bezpośrednio do strefy, w której znajduje się mostek północny. Napotykając specjalne bruzdy radiatora jest ono efektywnie usuwane zgodni z kierunkiem wygiętych listków. Co więcej, aby zapewnić maksymalne możliwości podkręcania, użytkownicy będą mogli zastosować 4 cm wentylator na mostku północnym-dodatkowo wspomagając przepływ powietrza i jeszcze bardziej obniżając temperaturę układu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)