Wniosek o prawo jazdy złożysz przez Internet

Wniosek o prawo jazdy złożysz przez Internet

Wniosek o prawo jazdy złożysz przez Internet
07.05.2010 13:02

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępniło na Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) usługę, za pomocą której starostwa powiatowe mogą bezpłatnie umożliwić mieszkańcom składanie wniosku o wydanie prawa jazdy przez Internet.

Usługi udostępniane przez MSWiA na platformie ePUAP są nieodpłatne i jednolite dla wszystkich instytucji publicznych. Trzeba zaznaczyć, że korzystanie z usługi MSWiA przez instytucje nie jest obowiązkowe.

Aby aktywować usługę zainteresowane starostwa powiatowe muszą mieć założone konto na platformie ePUAP z uprawnieniami Instytucji Publicznej. Jako użytkownik platformy mogą bezpłatnie zainstalować i świadczyć usługę na drodze elektronicznej. Podręcznik oraz narzędzie, które pomoże zainstalować usługę znajdują się na stronie internetowej ePUAP (www.epuap.gov.pl) w dziale "Administracja", w zakładce "Zainstaluj usługę - usługi powiatowe".

Obraz

Udostępniając usługę "Wniosek o wydanie prawo jazdy", MSWiA umożliwiło starostwom powiatowym spełnienie wymogów określonych w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 2. stycznia 2004 r. w sprawie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami. Rozporządzenie to nakłada na instytucje właściwe do spraw wydawania prawa jazdy przyjmowanie wniosków elektronicznych.

Projekt ePUAP2, w ramach którego rozbudowywany jest wachlarz usług dostępnych na portalu www.epuap.gov.pl, realizowany jest przez Centrum Projektów Informatycznych MSWiA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)