Wirtualna Polska wirtualnym operatorem

Wirtualna Polska wirtualnym operatorem

05.07.2007 12:48, aktual.: 05.07.2007 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wirtualna Polska podpisała umowę z PTK Centertel i uruchamia MVNO jako pierwszy portal na rynku.

4 lipca 200. Wirtualna Polska podpisała z PTK Centertel (operatorem sieci Orange)
umowę o świadczeniu usług wirtualnego operatora (MVNO – mobile virtual network operator).

Co to oznacza? Korzystając z sieci Orange, WP będzie świadczyć usługi telefonii komórkowej. Pełna oferta – pod marką WPmobi – zostanie przedstawiona użytkownikom jeszcze w te wakacje. „Wierzę, że będzie ona na tyle atrakcyjna, że zaspokoimy potrzeby wszystkich użytkowników, którzy już teraz są gotowi na pełen mariaż świata komórkowego ze światem internetowym." – mówi Jacek Murawski, Prezes Wirtualnej Polski S.A. – _ "Wprowadzanie, rozwijanie i popularyzowanie produktów internetowych w komórkach to główny kierunek naszych działań. Ofertę kierujemy do wszystkich internautów, a przede wszystkim - co oczywiste - do użytkowników WP, którzy na pewno będą traktowani wyjątkowo.” _

Uruchomienie MVNO to także kolejny dowód na to, że WP rozwija się nie tylko merytorycznie, ale jest również liderem w dziedzinie rozwiązań technologicznych.

_ „Uruchomienie MVNO pod brandem WP to naturalny krok naszej ewolucji. WP jest liderem w dziedzinie nowych technologii, stąd telefonia komórkowa – oprócz Poczty WP, komunikatora Spik i WPtelefonu – jest oczywistym dopełnieniem naszej oferty komunikacyjnej.” _ –. dodaje Jacek Murawski.

Wirtualna Polska chce dostarczać na komórki nie tylko usługi głosowe, sms i data, ale również bogaty kontent (TV, muzyka, gry, UGC, blogi, poczta) i dzięki temu realizować wiele synergii między portalem WP a użytkownikami telefonii komórkowej. W ciągu 3 lat spółka zamierza zbudować bazę abonencką nie mniejszą niż 25. tys. użytkowników.

_ „Z radością rozpoczynamy współpracę z Wirtualną Polską jako operatorem wirtualnym (MVNO) Orange. Jest to kolejny przykład korzystnego dla naszych Klientów efektu łączenia działań i ofert w ramach Grupy TP.” _ – powiedziała Grażyna Piotrowska-Oliwa, Prezes PTK Centertel, Orange. – „Jestem przekonana, że nasze wieloletnie doświadczenie i pozycja lidera rynku mobilnego w Polsce oraz siła Wirtualnej Polski na rynku internetowym zaowocuje wyjątkowym efektem konwergencji usług mobilnych i internetowych.”

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także