ycipk-3ssv9j

Wiemy, dlaczego Falcon Heavy stracił trzeci dopalacz. Elon Musk już wie, jak to naprawić

Start Falcona Heavy wzbudził wiele emocji na całym świecie. Pozostawił też kilka pytań, szczególnie o zniknięcie trzeciego dopalacza rakiety. Internauci z całego świata chcieli dowiedzieć się, co się z nim stało.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwa dopalacze wylądowały z sukcesem
Dwa dopalacze wylądowały z sukcesem (YouTube)
ycipk-3ssv9j

Pomimo udanego startu rakiety oraz wyniesienia Tesli w kosmos, pozostał pewien niedosyt. Tylko dwa z trzech dopalaczy Falcona Heavy dotarły bezpiecznie na Ziemię. Trzeci niestety uległ awarii i uderzył w ocean, około 100 metrów od platformy, na której miał wylądować.

Mała rakieta wspomagająca start miała wylądować na autonomicznym statku. Zamiast tego, uderzyła w ocean z prędkością 300 mil na godzinę. Według Elona Muska... po prostu zabrakło paliwa. Dopalacz podczas lądowania wykorzystuje odrzut z silników, aby wyhamować i usiąść na Ziemi z odpowiednią prędkością. Naprawa tej usterki jest dosyć oczywista. Po prostu należy zwiększyć zbiornik paliwa.

ycipk-3ssv9j

Pomimo utraty centralnego dopalacza lot rakiety był niesamowitym sukcesem SpaceX. Firma ma za sobą wiele porażek, wciąż się rozwija i uczy na swoich błędach. Najważniejszą ich cechą jest nie roztrząsanie porażek. Wyciągają z nich wnioski i zapominają, lub śmieją się. W zeszłym roku wrzucili na serwis YouTube filmik przedstawiający ich problemy z lądowaniem dopalaczy. Co za dystans.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ssv9j

ycipk-3ssv9j
ycipk-3ssv9j