Trwa ładowanie...
d1jw5hm

Wiedźmin i królowa Elżbieta II trafili razem na kolekcjonerskie monety - Mennica zdradza szczegóły

Mennica Gdańska przygotowała specjalną edycję kolekcjonerskich monet, na których zobaczymy Geralta z Rivii i inne postacie z sagi "Wiedźmin". Na awersie zaś zagości królowa Elżbieta II. Dlaczego?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Już można zamawiać pierwsze kolekcjonerskie monety z "Wiedźmina"
Już można zamawiać pierwsze kolekcjonerskie monety z "Wiedźmina" (Materiały prasowe)
d1jw5hm

Mennica Gdańska we współpracy z Andrzejem Sapkowskim przygotowała limitowaną edycję monet inspirowaną serią o Wiedźminie. Monety będą warte niemałą fortunę, ale chociaż mają głównie wartość kolekcjonerską, to obie są również środkiem płatniczym na wyspie Niue.

A ponieważ głową na terytorium Niue jest monarcha Wielkiej Brytanii, na każdym awersie środka płatniczego musi widnieć wizerunek aktualnie władcy. Takim sposobem królowa Elżbieta II została upamiętniona na tle zamku w Cintrze.

Materiały prasowe
Podziel się
d1jw5hm

Mennica Gdańska zdecydowała się nawiązać współpracę z Niue, dzięki czemu niezwykłe "wiedźmińskie" monety zachowują swój status monet. W Polsce złotówki może bić jedynie NBP, stąd producenci kolekcjonerskich numizmatów podejmują współpracę z takimi krajami jak Niue, Tuvalu czy Kamerun. Jak tłumaczy Mennica Gdańska, dzięki temu legalnie można umieszczać nominał dolara lub franka na monecie.

Materiały prasowe
Podziel się

Na razie Mennica Gdańska zaprezentowała dwie monety inspirowane sagą "Wiedźmina", jednak pełna kolekcja ma w sumie składać się z 8 numizmatów. Jak czytamy na stronie Mennicy: "co roku kolekcjonerzy będą mogli wzbogacić swoją kolekcję o jedną monetę dwuuncjową i jedną kilogramową".

Przypominamy, że fani "Wiedźmina" już niedługo będą mogli cieszyć się również serialem, za który odpowiedzialny jest Netflix. Premiera "Wiedźmina" na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego zaplanowana jest na grudzień, a poniżej możecie zobaczyć trailer nadchodzącej produkcji:

d1jw5hm

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1jw5hm

d1jw5hm
d1jw5hm