W pełni mobilna WPtv - telewizja w Twojej komórce

W pełni mobilna WPtv - telewizja w Twojej komórce

23.02.2009 12:47, aktual.: 23.02.2009 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telewizja internetowa WPtv – kluczowy projekt multimedialny Wirtualnej Polski – dostępna jest już dla wszystkich użytkowników telefonów komórkowych.

Z telewizji internetowej Wirtualnej Polski –. wp.tv – można już korzystać za pośrednictwem telefonów komórkowych, w tym iPhone’a. Mobilna WPtv – dostępna pod adresem http://m.wp.tv – to kolejny serwis w ofercie portalu przystosowany do telefonów komórkowych i jednocześnie drugi (obok platformy hostingowej Studio WP) serwis wideo kompatybilny z wymogami mobilnego Internetu.

W chwili udostępnienia WPtv w wersji mobilnej potencjalny zasięg techniczny naszej telewizji stał się większy niż w przypadku tradycyjnych telewizji programowych, nadawanych w systemie naziemnym, kablowym lub satelitarnym –. mówi Łukasz Skalik, kierownik telewizji WPtv i dodaje – Od dzisiaj wszystkie materiały dostępne na platformie telewizyjnej WPtv będzie można równolegle zobaczyć na ekranie telefonu komórkowego, w dowolnym miejscu i czasie. Tym samym przed użytkownikami urządzeń mobilnych stanęła otworem multimedialna baza klipów wideo licząca ponad 21 tysięcy pozycji.

Obraz

Serwis WPtv w telefonach komórkowych jest ogólnodostępny i bezpłatny. Użytkownik płaci jedynie za transfer danych, w zależności od taryfy operatora, przy czym łącząc się np. przy pomocy wi-fi, nie ponosi żadnych kosztów. Aby korzystać z mobilnej wersji WPtv wystarczy telefon obsługujący XHTML i akceptujący pliki wideo w formatach 3gp lub mov. System emisji dostępny jest również dla użytkowników aparatów iPhone –. wyjaśnia Paweł Janecki, koordynator projektów serwisów mobilnych WP i dodaje – WPtv to kolejny serwis portalu dostępny przez urządzania mobilne. Stanowi doskonałe uzupełnienie naszej oferty informacyjno-rozrywkowej, z której korzystać mogą użytkownicy telefonów komórkowych.

W lipcu 2008. Wirtualna Polska, jako pierwszy portal na polskim rynku, rozpoczęła regularną emisję autorskich materiałów wideo poza Internetem, na antenie kanału iTV. Emitując nasze produkcje w tradycyjnej telewizji programowej, w telefonach komórkowych, Internecie, a niebawem również w radiu, autorski kontent multimedialny Wirtualnej Polski dostępny będzie z poziomu wszystkich mediów elektronicznych, co jest dla nas nie lada wyzwaniem, ale też wydarzeniem pionierskim na tle polskiego Internetu. – mówi Łukasz Skalik

Telewizja internetowa Wirtualnej Polski –. wp.tv – to 12 kanałów tematycznych, m.in. Sensacje, Teledyski, Lifestyle, Moto, Film, Gry, Sport, Biznes, w których za darmo oglądać można ponad 20 cyklicznych produkcji autorskich, przygotowywanych przez zespół redakcyjny serwisu. Stałymi dostawcami kontentu dla WPtv są czołowe agencje informacyjne z Polski i świata, m.in. Reuters, Associated Press, AFP. Dziennie do serwisu dodawanych jest ponad 50 legalnych materiałów wideo.

WPtv ogląda regularnie co dziesiąty internauta w Polsce, plasując ją na szczycie projektów oferujących w pełni legalny i darmowy kontent wideo w Sieci (za: Megapanel PBI/Gemius, listopad 2008). Użytkownicy odwiedzający WPtv pobierają miesięcznie blisko 35. terabajtów danych.

WPtv jest też najczęściej odwiedzaną polską witryną w domenie .tv oraz jedynym serwisem reprezentującym Polskę w zestawieniu pięćdziesięciu najpopularniejszych stron na świecie operujących w tej domenie (Alexa Internet, styczeń 2009).

WPtv w komórce:

http://m.wp.tv

*Bloog serwisu: http://miniwp.bloog.pl/*

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)