W Diablo 3 będą nowi bohaterowie

W Diablo 3 będą nowi bohaterowie

W Diablo 3 będą nowi bohaterowie
Źródło zdjęć: © Blizzard
23.08.2008 12:01, aktualizacja: 25.08.2008 09:38

Blizzard potwierdził, że w najnowszej odsłonie kultowego hack&slasha - Diablo 3 - nie zostaną wykorzystane postacie znane z wcześniejszych wersji gry. Wyjątkiem będzie jedynie Barbarzyńca.

Informacja ta pochodzi z serwisu Kotaku, który zdobył ją na konferencji Games Convention odbywającej się w Lipsku. Jay Wilson, główny programista gry powiedział, że w grze nie pojawi się Nekromanta, gdyż postać ta po prostu nie wymagała żadnych ulepszeń. Jego miejsce zastąpi natomiast Witch Doctor ( Szaman ), który będzie miał bardzo zbliżone cechy.

Drugim bohaterem jest wspomniany Barbarzyńca. Nie są znane niestety pozostałe trzy klasy postaci. Blizzard nie wyjawia żadnych informacji, które mogłyby chociaż posłużyć za wskazówkę.

Blizzard nie zgodził się też z fanami gry, którzy uważają, iż nowa odsłona Diablo jest zbyt kolorowa i cukierkowa. Gracze po obejrzeniu dostępnych materiałów filmowych doszli do wniosku, że gra nie jest tak mroczna i klimatyczna jak poprzednie wersje. Jay Wilson powiedział, że dokument podpisany przez ponad 52 tysięcy fanów gry nie ma znaczenia, gdyż zarówno programiści jak i szefostwo Blizzarda są bardzo zadowoleni z wyglądu Diablo 3. Sama kolorystyka ma także związek z walorami technicznymi. Przeniesienie świata gry z 2D do 3D wiązało się z nową paletą barw. Jay Wilson podkreśla także, iż namierzenie 35 przeciwników przy ciemnych barwach jest dosyć trudne, a sama rozgrywka ( liczona na kilkaset godzin ) stałaby się po pewnym czasie po prostu nudna.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)