Qaqwqwrqw

Ukryte kamery w koreańskich hotelach. Zrobili prawdziwego "Big Brothera"

Tysiące gości meldujących się w hotelach Korei Południowej czekała przykra niespodzianka. Nie zdawali sobie sprawy z tego, że byli nagrywani. Wszystko co działo się w hotelu, było transmitowane na żywo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kamery ukrywali gdzie tylko się dało
Kamery ukrywali gdzie tylko się dało (South Korea National Police Agency)
Qaqwqwrqw

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych w wyniku śledztwa prowadzonego przez policję w Korei Południowej. 42 pokoje, 30 hoteli i 10 miast zostało połączonych ze sobą w jeden wielki skandal. Według ustaleń policji, obsługa i właściciele noclegów nie brali udziału i nie mieli pojęcia o procederze.

Przestępcy poukrywali kamery w 42 pokojach na terenie Korei. Były schowane w różnych miejscach, takich jak modemy telewizyjne, gniazdkach elektrycznych, a nawet w uchwytach na suszarkę w ścianie. Każda z kamer nadawała na żywo, na witrynie internetowej, stworzonej przez dwójkę przestępców.

Za dostęp do witryny przestępcy pobierali pieniądze i to nie małe. 45 dolarów za miesiąc, czyli równowartość około 170 zł. Łącznie 4000 osób skorzystało ze strony, z czego 97 stale płaciło "abonament". Jak twierdzi koreańska policja, od listopada 2018 roku, przestępcy zarobili około 6000 dolarów.

Qaqwqwrqw

Podglądaczy w Korei są tysiące

Nie brzmi to jak imponujący zarobek. A krzywda wyrządzona nieświadomym ofiarom była ogromna. Koreańczycy mają ogromny problem z ukrytymi kamerami. W 2017 roku łącznie zgłoszono 6400 przypadków podglądania przez schowane urządzenia.

Reakcje ofiar podglądania są straszne. Z resztą nie ma co im się dziwić. Jak mówił w wywiadzie dla CNN koreański informatyk, zajmujący się usuwaniem takich treści z sieci, często kobiety mówią wprost: "Nie chcę żyć" lub "nie jestem w stanie wyjść z domu".

Qaqwqwrqw

Ciężko się ochronić przed ukrytymi kamerami. Nawet jeśli podglądacze ukryją je w kiepski sposób, możemy nigdy nie wpaść na to, że jesteśmy faktycznie podglądani. Dla własnego dobra zawsze pamiętajcie, że nawet w pokoju hotelowym lepiej się za bardzo nie rozbierać. Sprawdzajcie też, czy któreś z urządzeń, lub kontaktów padających bezpośrednio na wasze łóżko, czy łazienkę nie wyglądają podejrzanie.

Zobacz też: Byłeś ostatnio w hotelu? Do twojego pokoju można było spokojnie wejść

Wideo: Czym skutkuje skasowanie danych i kont w internecie?

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw