Toshiba 47VL963 - "bezramkowy" telewizor 3D

Toshiba 47VL963 - "bezramkowy" telewizor 3D
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

16.07.2012 11:10, aktual.: 17.07.2012 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na polskim rynku debiutuje 47-calowy telewizor z serii Toshiba VL963. Jest on rezultatem współpracy inżynierów Toshiba i projektantów duńskiej pracowni Jacob Jensen Design. Telewizor o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli wyświetla obraz 3D w technologii pasywnej (okulary polaryzacyjne).

Dzięki wykorzystaniu technologii podświetlenia krawędziowego LED modele tej serii posiadają smukłą sylwetkę. Umożliwiło to zastosowanie ultra cienkiej ramki w której zamocowana jest matryca.

Telewizor jest w stanie wyświetlać obrazy w technologii pasywnego 3D. Oprócz tego, telewizor umożliwia samodzielne konwertowanie obrazu 2. do 3D. W zestawie znajdują się 4 pary okularów. 3D.

W Toshiba 47VL963. obraz wspomagany jest poprzez technologię 400 Active Motion & Resolution (AMR), która według producenta ma zapewnić dobrą płynność ruchu i stabilny obraz nawet przy dynamicznych scenach. Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest funkcję AutoView, która automatycznie reguluję podświetlenie w telewizorze w zależności od wyświetlanej treści i oświetlenia w otoczeniu.

Za jakość dźwięku odpowiada pakiet technologii Audyssey Premium Television. Dzięki tej funkcji można na przykład podwyższyć zakres dźwięku dialogów czy zapewnić sobie stały poziom głośności eliminując jej irytujące skoki, występujące często podczas przerw reklamowych czy zmiany kanałów.

Najnowsza Toshiba może być także obsługiwana za pomocą iPhona, iPada i iPoda przy użyciu aplikacji Toshiba AppsConnect. Niestety, brak jest aplikacji dla systemu Android.

47VL96. posiada funkcję USB Video Recording, czyli rozwiązania zamieniające telewizor w pełnowartościową nagrywarkę cyfrową, prostą w programowaniu i wygodną w obsłudze dzięki funkcji odtwarzania z opóźnieniem (Timeshift). Aby z niej korzystać konieczne jest jednak podłączenie nośnika danych, np. twardego dysku.

W telewizorze 47VL96. użytkownik może skorzystać z usług Smart Tv wraz z dostępem do Toshiba Places - portalu, udostępniającego bezpośrednio w telewizorze wybór nowych funkcji, informacji i usług dodatkowych. Dodatkowo, w telewizorach tej serii dostępna jest oparta na technologii Rovi funkcja MediaGuide, która oferuje szczegółową listę programów telewizyjnych wzbogaconą o dodatkowe informacje, na przykład na temat filmów, aktorów czy ofert specjalnych.

Telewizory dostępne są w cenie od 5 250 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)