Strona WWW obsługiwana gestami

Strona WWW obsługiwana gestami

Strona WWW obsługiwana gestami
Źródło zdjęć: © HRP
24.04.2008 14:30, aktualizacja: 24.04.2008 16:00

Agencja kreatywna Clusta stworzyła stronę internetową, której zawartość można przeglądać nie za pomocą komputerowej myszki, ale dzięki gestom rąk.

Stronę stworzono dla amerykańskiej firmy reklamowej Publicis & Hal Riney - http://www.hrp.com. Technologia "wirtualnej nawigacji" pozwala użytkownikom - z pomocą kamery internetowej - poruszać się po stronie za pomocą poruszeń dłonią ( ruchy użytkownika są rejestrowane i rozpoznawane - przesunięcie w poziomie przesuwa stronę w górę lub w dół, powrót do strony głównej następuje po przesunięciu dłoni w górę, zaś wciśnięcie spacji odtwarza lub pauzuje zawartość multimedialną ).

Obraz
© Strona HRP (fot. HRP)

W prawym dolnym rogu strony widoczny jest zarys sylwetki użytkownika z zaznaczonymi "punktami nawigacyjnymi".

Firma nadal rozwija opracowaną technologię - kolejna jej wersja ma odróżniać także gesty wykonane z różną prędkością. Matthew Clugston, dyrektor kreatywny spółki Clusta - http://www.clusta.com uważa, że technologia ta niesie ze sobą potencjał, który w nieodległej przyszłości mógłby wyeliminować konieczność korzystania z takich urządzeń peryferyjnych jak mysz i klawiatura. "Wkrótce będziemy w stanie wirtualnie chwytać i przesuwać rzeczy po ekranie. Dzięki temu wkroczymy w świat wirtualnych zakupów, w którym klienci będą mogli wirtualnie przechadzać się po w pełni funkcjonalnym, cyfrowo stworzonym sklepie muzycznym i kupować najnowsze filmy 3D" - przekonuje Clugston. Jego zdaniem, technologia mogłaby okazać się także ( a może jeszcze bardziej ) pomocna osobom niepełnosprawnym.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)