SpaceX: Tesla Roadster wykonała pierwsze okrążenie Słońca

SpaceX: Tesla Roadster wykonała pierwsze okrążenie Słońca
Źródło zdjęć: © Facebook.com | Starman by SpaceX
Karolina Modzelewska

19.08.2019 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tesla Roadster znajduje się w kosmosie od kilkunastu miesięcy. Podróżuje nią manekin o nazwie Starman, który "kieruje" pojazdem poruszającym się z ogromną prędkością. Roadster wykonał już pierwsze okrążenie wokół Słońca.

Tesla Roadster została wystrzelona w kosmos rakietą Elona Muska – Falcon Heavy w lutym 2018 roku. Od tego czasu minęło półtora roku, a Starman pokonał około 1,23 mld kilometrów, w tym raz okrążył Słońce.

Podróż Starmana można oglądać w internecie

Na specjalnej stronie internetowej można obserwować, gdzie obecnie znajduje się pojazd, z jaką prędkością się porusza, a także przeczytać liczne ciekawostki na jego temat.

Jedna z interesujących informacji wskazuje, że Starman pokonał odległość, którą w przypadku Ziemi można porównać do przejechania wszystkich światowych dróg ponad 33 razy.

Tesla Roadster zbliży się do Marsa 7 października 2020 roku na odległość 7,5 mln km, a do Ziemi 5 listopada 2020 roku. Szacowana odległość 52 mln km jest jednak na tyle duża, że nie uda się zobaczyć Starmana przemierzającego nocne niebo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)