Sony Walkman Z1000: Walkman na Androidzie

Sony Walkman Z1000: Walkman na Androidzie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.03.2012 10:48, aktual.: 02.04.2012 14:55

Sony zaprezentowało swoje pierwsze odtwarzacze z nowej serii Walkman Z, oparte na systemie Android. Najistotniejszą cechą serii Walkman Z ma być według Sony doskonałe brzmienie, uzyskane między innymi dzięki zastosowaniu wzmacniacza cyfrowego S-Master MX. Wzmacniacz ten, przeznaczony pierwotnie do zestawów kina domowego Sony, znacznie zmniejsza szumy i zniekształcenia, poprawiając przez to brzmienie nagrań.

Ekran Sony Walkman Z100. to przeciwodblaskowa konstrukcja LCD o przekątnej 10,9 cm (4,3") obsługująca technologię multi-touch. Sercem urządzenia jest natomiast dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 taktowany zegarem 1 GHz.

Za jakość dźwięku odpowiadają także technologie Clear Audio: S-Master MX, Clear Bass, Clear Stereo, DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) oraz słuchawki EX.

Obsługa urządzenia została mocno uproszczona. Używając przycisku „W”. uruchomiamy aplikację W.Control, która pozwala przeszukiwać nagrania, obejrzeć okładki, czy też włączyć wizualizacje. W serii Walkman Z wykorzystano również technologię SensMe, która pomoże dopasować nagrania do naszego nastroju poprzez 14 kanałów tematycznych.

Modele z serii Walkman Z są pierwszymi mobilnymi odtwarzaczami Sony wyposażonymi w technologię Wi-Fi i opartymi na systemie Android. Dla użytkownika oznacza to dostępność całego wachlarza fabrycznie zainstalowanych aplikacji i możliwość pobrania dodatkowych z coraz bogatszej oferty serwisu Android Market (obecnie Google Play). Urządzenie można w prosty sposób obsługiwać z poziomu Eksploratora Windows oraz iTunes, jednak z programu iTunes nie prześlemy plików zabezpieczonych DRM.

Obudowa odtwarzacza mieści w sobie system głośnikowy xLOUDTM, który pozwala na odtwarzanie muzyki bez słuchawek i bez używania doku z głośnikami. Dzięki obsłudze standardu DLNA muzykę, zdjęcia i filmy z odtwarzacza można odtworzyć na dowolnym urządzeniu domowym, takim jak telewizor, komputer czy domowy zestaw audio, o ile jest zgodne z DLNA. Odtwarzacz jest także wyposażony w złącze HDMI oraz moduł Bluetooth.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)