Sony ponownie obniży cenę PS3?

Sony ponownie obniży cenę PS3?

13.07.2007 09:00

Kazuhiko Abe, dyrektor finansowy firmy Capcom twierdzi, że jeszcze przed końcem bieżącego roku Sony po raz kolejny obniży cenę PlayStation 3.

"Liczba użytkowników PS2 ciągle rośnie, ale nie zmieniają oni PS2 na PS3" - mówi Abe. "Obcięli jednak cenę raz i prawdopodobnie zrobią to po raz drugi przed końcem roku. Spodziewam się wzrostu liczby kupowanych konsoli PS3" - stwierdził.

Przed kilkoma dniami Sony obniżyło cenę swojej najnowszej konsoli ( Sony obniża cenę PlayStation 3 i zapowiada wersję 80GB - http://www.pcworld.pl/news/116543.html ). Japońska firma przegrywa konkurencję na kluczowych dla niej rynkach. W USA jej sprzedaż jest kilkukrotnie niższa, niż sprzedaż Nintendo i Microsoftu. Niewiele lepiej jest w Japonii, gdzie Sony sprzedaje około 6-krotnie mniej konsoli niż Nintendo.

Od kilku dni sytuacja rynkowa wydaje się korzystna dla Sony. Okazało się bowiem, że jej główny rywal - Microsoft - wyprodukował olbrzymią liczbę wadliwych konsoli. Japońska firma może więc zacząć gonić koncern z Redmond. Pod warunkiem wszakże, iż przekona do siebie jakoś klientów. Ograniczenie się jedynie do próby wykorzystania wpadki konkurenta może nie przynieść oczekiwanych efektów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)