Sony wyklucza piratów PS3 z PlayStation Network

Sony wyklucza piratów PS3 z PlayStation Network

Sony wyklucza piratów PS3 z PlayStation Network
Źródło zdjęć: © Sony Computer Entertainment
17.02.2011 14:12, aktualizacja: 17.02.2011 15:21

Koncern Sony Computer Entertainment zapowiedział w blogu poświęconym PlayStation 3 poważne konsekwencje dla piratów oprogramowania. Gracze korzystający na konsolach z nielegalnych kopii lub zmodyfikowanych wersji firmware'u będą na stałe wykluczani z PlayStation Network (PSN) i serwisu Qriocity oferującego muzykę i filmy.

Dostęp do PSN jest niezbędny między innymi do rozgrywania pojedynków w trybie wieloosobowym oraz zakupu gier, dodatkowych materiałów i filmów w PlayStation Store. Od niedawna pierwsze gry przeznaczone do pobrania sprawdzają przy każdym starcie autentyczność produkcji za pośrednictwem PSN.

Użytkownicy, którym zostanie odebrany dostęp do PSN, podczas próby logowania ujrzą komunikat o błędzie 0x8002A227. Na forach dla graczy pojawiają się już informacje o pierwszych przypadkach zastosowania blokady. Według własnych informacji firma Sony wprowadziła do aktualnego firmware'u 3.56 dla konsoli PS3 opcję, która bez powiadamiania użytkownika pozwala w trakcie logowania do PSN na pobranie i uruchomienie programu weryfikacyjnego – sprawdza on system pod kątem zmodyfikowanych wersji firmware'u bądź sprzętu oraz nielegalnych kopii oprogramowania. Sony wzywa użytkowników do usunięcia z systemu wszelkich narzędzi hakerskich, zmodyfikowanych wersji firmware'u i nielegalnych kopii oprogramowania, jeśli nie chcą ryzykować wykluczenia.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)