Ben Heckendorn prezentuje Sony PS3... Portable!

Ben Heckendorn prezentuje Sony PS3... Portable!

Ben Heckendorn prezentuje Sony PS3... Portable!
Źródło zdjęć: © IDG
14.04.2008 09:30, aktualizacja: 14.04.2008 15:04

Pewien młody człowiek - niejaki Ben Heckendorn - postanowił zbudować komputer przenośny, którego "sercem" jest konsola Sony PS3. Udało mu się to po 14 miesiącach ciężkiej pracy, której końcowy efekt możemy właśnie ocenić.

Ben Heckendorn to człowiek, który zasłynął już wcześniej ze swoich projektów, polegających na przeróbkach konsol - zaprezentował już między innymi przenośną wersję Atari 800 oraz Xboksa 360.

Jego najnowsza konstrukcja - oparta na konsoli Sony Playstation 3 z 60-gigabajtowym dyskiem twardym - rzeczywiście wygląda jak notebook. Główna różnica polega na zasilaniu, które dostarczane jest z sieci. Urządzenie, którego zbudowanie zajęło aż 1. miesięcy, dysponuje obudową o wymiarach 432 x 350 x 76 mm oraz waży nieco ponad 7 kilogramów. Wynika z tego, że jest od swojego stacjonarnego odpowiednika o ponad dwa kilogramy cięższe i - co ciekawe - o ponad 2 centymetry cieńsze. "Notebook" wyposażono w 17-calowy ciekłokrystaliczny ekran o rozdzielczości 720p ( konsola komunikuje się z nim za pomocą interfejsu HDMI ), trzy porty USB, głośniki stereo oraz wyjście słuchawkowe.

Obraz
© Przerobiona konsola Sony PS3 (źródło: benheck.com)

Urządzenie ma zostać sprzedane na aukcji, z której dochód będzie przekazany na cele charytatywne.

Warto zajrzeć: strona konstruktora - http://benheck.com, film prezentujący urządzenie w akcji. - http://www.engadget.com/2008/04/11/video-the-ps3-laptop-in-action

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)