Sony na celowniku Kościoła

Sony na celowniku Kościoła

11.06.2007 14:00, aktual.: 11.06.2007 14:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kościół Anglii domaga się od koncernu Sony Computer Entertainment przeprosin za wykorzystanie obrazu jednego z kościołów w grze akcji "Resistance - Fall of Man". W jednej ze scen wspomnianej gry akcja przenosi się do szczegółowo odwzorowanego wnętrza średniowiecznej katedry w Manchesterze, gdzie gracz - a raczej sterowany przez niego bohater - dokonuje krwawej jatki wśród wrażych potworów.

Kościół anglikański, oprócz przeprosin, żąda od firmy usunięcia z gry ( lub modyfikacji ) epizodu rozgrywającego się w scenerii katedry, jak również datku na cele charytatywne ( dokładnie rzecz ujmując, na wsparcie osób zaangażowanych w pracę z ofiarami przestępstw z użyciem broni, popełnionych na terenie Manchesteru ).

Kościół Anglii zezwala na użycie wizerunku katedry w określonych celach, o ile zostanie uprzednio poproszony o pozwolenie. Wytwórnie filmowe mogą realizować swoje produkcje we wnętrzach zabytkowej katedry po uzyskaniu aprobaty władz kościelnych. Koncern broni się mówiąc, iż wszelkie niezbędne pozwolenia otrzymał. Nie wystąpiono jednak o takowe do Kościoła Anglii, twierdzą jego przedstawiciele.

David Marshal, rzecznik diecezji w Manchesterze, powiedział: _ "Sądzimy, iż po raz pierwszy święte miejsce zostało cyfrowo zrekonstruowane na potrzeby gry takiej jak ta" _.

"Resistance - Fall of Man" to "first person shooter" na konsolę PlayStation 3, którego fabuła toczy się na Ziemi w okresie II wojny światowej. Gra opowiada jednak alternatywną historię. Zamiast konfrontacji państw Osi z Aliantami dochodzi do brutalnych walk z nieznanego pochodzenia monstrami, których fala zalewa świat z terytorium Rosji. Do chwili obecnej sprzedano ponad milion kopii gry.

Przedstawiciele Sony zapowiedzieli, iż w związku z protestem skontaktują się z anglikańskimi duchownymi, aby przedyskutować sposoby wyjścia z tej bezprecedensowej sytuacji.

Film wideo przedstawiający fragment rozgrywki w epizodzie "The Cathedral" można obejrzeć w serwisie YouTube - http://www.youtube.com/watch?v=igmscr1is-e.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)