SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [10.11.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [10.11.2019]10.11.2019 21:54
SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [10.11.2019]
Źródło zdjęć: © YouTube @ World of Aviation

Już jutro Święto Niepodległości 11 listopada. Widać pewne przygotowania i wydarzenia towarzyszące, ale nie ominęły nas i negatywne wydarzenia. Afery, a nawet pożar samolotu w Egipcie.

Robert Lewandowski znów wykorzystany przez oszustów. Znany schemat powraca

Od miesięcy spreparowane artykuły zachęcają do zainwestowania pieniędzy w giełdę bitcoinów. Na handlu wirtualnymi walutami można się wzbogacić, ale zupełnie inaczej niż przedstawiają oszuści. Znów mamy do czynienia z falą nielegalnych działań. To podrabiane artykuły, które mają zachęcić do oddania pieniędzy szemranym systemom poprzez rzekome zachwalanie ich przez celebrytów.

Pożar samolotu. Boeing 737-800 zapalił się na lotnisku [WIDEO]

Na jednym z egipskich lotnisk zapalił się samolot tanich linii lotniczych z Ukrainy. Do pożaru doszło po lądowaniu, zaraz po zatrzymaniu samolotu. Cała akcja trwała około godziny, chociaż jej główna część nie była długa.

5 mld ludzi bez jedzenia, wody i domów w ciągu 30 lat

Nowe badania naukowców z Uniwersytetu Minesoty i Uczelni Stanforda sugerują, że jeśli nic się nie zmieni w naszej polityce degradacji planety, to do 2050 roku miliardy ludzi pozostanie bez jedzenia, wody pitnej i dachu nad głową. Naukowcy apelują do rządów, organizacji i koncernów o odpowiednie działania.

Google chwali się nowym supernarzędziem do wykrywania malware'u w Sklepie Play

Temat bezpieczeństwa aplikacji w sklepach mobilnych systemów to rzeka. Nawet Apple zdarza się przepuścić oprogramowanie, które nie powinno trafić do sklepu. Utarło się, że Google ma mniej do powiedzenia w sprawie bezpieczeństwa, bo sito pracuje gorzej, ale firma chwali się nowym narzędziem do wykrywania malware w sklepie Androida.

Komisja Europejska przyjrzy się Apple Pay, choć niezupełnie ma powód

Komisja Europejska nie jest zadowolona z polityki Apple w sprawie płatności smartfonem. Unia Europejska ma problem z tym, że Apple udostępnia tylko usługę Apple Pay. Raczej nie zapowiada się na wielką aferę, ale więcej wytłumaczy tekst Piotra Urbaniaka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)