SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [10.11.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [10.11.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [10.11.2019]
Źródło zdjęć: © YouTube @ World of Aviation
10.11.2019 21:54

Już jutro Święto Niepodległości 11 listopada. Widać pewne przygotowania i wydarzenia towarzyszące, ale nie ominęły nas i negatywne wydarzenia. Afery, a nawet pożar samolotu w Egipcie.

Robert Lewandowski znów wykorzystany przez oszustów. Znany schemat powraca

Od miesięcy spreparowane artykuły zachęcają do zainwestowania pieniędzy w giełdę bitcoinów. Na handlu wirtualnymi walutami można się wzbogacić, ale zupełnie inaczej niż przedstawiają oszuści. Znów mamy do czynienia z falą nielegalnych działań. To podrabiane artykuły, które mają zachęcić do oddania pieniędzy szemranym systemom poprzez rzekome zachwalanie ich przez celebrytów.

Pożar samolotu. Boeing 737-800 zapalił się na lotnisku [WIDEO]

Na jednym z egipskich lotnisk zapalił się samolot tanich linii lotniczych z Ukrainy. Do pożaru doszło po lądowaniu, zaraz po zatrzymaniu samolotu. Cała akcja trwała około godziny, chociaż jej główna część nie była długa.

5 mld ludzi bez jedzenia, wody i domów w ciągu 30 lat

Nowe badania naukowców z Uniwersytetu Minesoty i Uczelni Stanforda sugerują, że jeśli nic się nie zmieni w naszej polityce degradacji planety, to do 2050 roku miliardy ludzi pozostanie bez jedzenia, wody pitnej i dachu nad głową. Naukowcy apelują do rządów, organizacji i koncernów o odpowiednie działania.

Google chwali się nowym supernarzędziem do wykrywania malware'u w Sklepie Play

Temat bezpieczeństwa aplikacji w sklepach mobilnych systemów to rzeka. Nawet Apple zdarza się przepuścić oprogramowanie, które nie powinno trafić do sklepu. Utarło się, że Google ma mniej do powiedzenia w sprawie bezpieczeństwa, bo sito pracuje gorzej, ale firma chwali się nowym narzędziem do wykrywania malware w sklepie Androida.

Komisja Europejska przyjrzy się Apple Pay, choć niezupełnie ma powód

Komisja Europejska nie jest zadowolona z polityki Apple w sprawie płatności smartfonem. Unia Europejska ma problem z tym, że Apple udostępnia tylko usługę Apple Pay. Raczej nie zapowiada się na wielką aferę, ale więcej wytłumaczy tekst Piotra Urbaniaka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)