Samoregenrująca się farba w telefonach DoCoMo

Samoregenrująca się farba w telefonach DoCoMo

Samoregenrująca się farba w telefonach DoCoMo
Źródło zdjęć: © NTT DOCOMO
04.12.2009 09:02, aktualizacja: 04.12.2009 09:37

Japoński operator NTT DoCoMo nabył od giganta motoryzacyjnego - Nissan Motors - licencję na farbę, która posiada zdolność samoregeneracji. Dzięki temu kolejne telefony tego operatora będą posiadać powierzchnię, której wytrzymałość na zarysowania będzie wyraźnie wyższa, niż tradycyjnych obudów telefonów.

_ Scratch Shield _ to technologia, która została wprowadzona na rynek w 2005 roku. Początkowo przeznaczona dla przemysłu motoryzacyjnego, pozwala ona farbie na autoregenerację w przypadku pojawienia się na jej powierzchni zarysowań.

Aby powrócić do swojego stanu pierwotnego, w przypadku drobnych zarysowań potrzeba na to zaledwie jednej nocy. W razie poważniejszych przypadków uszkodzeń powierzchni - czas ten może się wydłużyć nawet do tygodnia.

Teraz, dzięki NTT DoCoMo, technologia ta trafi na rynek mobilny. To sprawi, że powierzchnie telefonów narażone na drobne zarysowania podczas codziennego użytkowania, teraz będą mogły dłużej zachować swój pierwotny wygląd.

Technologia _ Scratch Shield _ została wynaleziona przez Uniwersytet w Tokio oraz firmę Advanced Softmaterials. W 2005 roku trafiła ona pierwszy raz na rynek, pojawiając się w wybranych samochodach marki Nissan oraz Infiniti.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)