Trwa ładowanie...
d4cyrpo

Różowy Księżyc w kwietniu 2020. Superksiężyc, czyli kwietniowa pełnia już w tym tygodniu

Pełnia Różowego Księżyca już w tym tygodniu. Będzie o tyle niezwykła, że będzie to najjaśniejsza noc w tym roku. Sprawdźcie, kiedy dokładnie na niebie zaświeci Superksiężyc i w których godzinach najlepiej go oglądać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zobacz Superksiężyc podczas niezwykłej, kwietniowej pełni
Zobacz Superksiężyc podczas niezwykłej, kwietniowej pełni (Fotoblogia.pl)
d4cyrpo

Różowy Księżyc zaświeci w tym roku w nocy z 7 na 8 kwietnia, a 100-procentowa pełnia będzie miała miejsce dokładnie o 4:35 czasu polskiego. Jednak już od zachodu Słońca będzie można podziwiać tzw. super-pełnią.

Tej nocy Księżyc będzie wyglądał na największy i najjaśniejszy, co sprawi, że będzie to jedna z najpiękniejszych pełni Księżyca w roku. Mniejszy Superksiężyc można było obserwować także w marcu, co uwiecznili na zdjęciach czytelnicy Fotoblogii.

Trwają badania na temat tego, czy Superksiężyc ma wpływ na nasze samopoczucie i zjawiska pogodowe, jednak dużo osób w tym czasie narzeka na bezsenność lub trudności z zasypianiem i niepokój. Niemniej Superksiężyc jest niezwykle widowiskowy, dlatego warto się mu przyjrzeć. Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa w Polsce, zalecamy jednak by w kwietniu obserwować Księżyc jedynie z okien lub balkonów.

d4cyrpo

Zobacz też: NASA podaje koszty lądowania na Księżycu w 2024

Różowy Księżyc - skąd nazwa?

Różowy Księżyc nie zmieni swojego koloru w trakcie pełni. Jego nazwa pochodzi od koloru kwiatów floksu, które zwykle zaczynają kwitnąć w kwietniu. Rośliny te był ważne w kulturze Indian z Ameryki Północnej i stąd kwietniowa pełnia Księżyca zawdzięcza swoją nazwę.

Z kolei majowa pełnia Księżyca będzie nosić nazwę Kwiatowej Pełni i przypadnie w połowie maja. Będzie to ostatnia szansa w tym roku, by zobaczyć Superksiężyc, chociaż nasz naturalny satelita nie będzie wyglądał aż tak spektakularnie, jak w kwietniu.

d4cyrpo

Podziel się opinią

Share

d4cyrpo

d4cyrpo
Więcej tematów